BUNITO Aparat korygujący haluksy

139,00 zł
128,70 zł netto
    DostępnośćOczekuje na dostawę
Kolor:
Ilość:

Opis produktu

Czym są haluksy?

Haluksy stanowią dotkliwy problem nie tylko natury estetycznej ale i medycznej. Bywają bolesne, są przeszkodą w doborze obuwia a w stopniu ciężkim mogą wręcz uniemożliwić chodzenie.

Haluksy zdecydowanie częściej występują u kobiet, choć mitem jest że tworzą się w wyniku noszenia butów na wysokim obcasie. Schorzenie ma bowiem silne podłoże genetyczne.

 

Jak działa aparat Bunito Duo?

Naprzeciw oczekiwaniom milionów kobiet na całym świecie wyszła firma BUNIONJOY projektując rewolucyjny aparat do korekty schorzenia typu hallux valgus.

Dwuzawiasowa konstrukcja szyny Bunito Duo umożliwia ruch stawu, przez co możliwa jest korekta ustawienia palca podczas chodu. Aparat Bunito Duo można stosować w lekkim i średnim stopniu zaawansowania zmian oraz w rehabilitacji pooperacyjnej.

Najlepszy efekt terapeutyczny uzyskuje się podczas stosowania aparatu podczas chodu. Należy stosować aparat od 4 do 6 godzin w ciągu dnia. Można stosować również w nocy.

Zalecany dla osób z numerem obuwia: 35 - 39

 

 
Budowa aparatu Bunito
 
OPASKA NA PALUCH

Koryguje ustawienie palucha odciągając go od pozostałych palców i ustawiając go w prawidłowej pozycji.
 

INTELIGENTNY PRZEGUB

Konstrukcja zawiasowa umożliwia ruch w stawie, dzięki czemu w aparacie można chodzić; szyna Bunito ma konstrukcję jednozawiasową, szyna Bunito Duo ma konstrukcję dwuzawiasową.
 

SILIKONOWA WKŁADKA

Łagodzi dolegliwości bólowe i dodatkowo można ją schładzać i stosować pomocniczo w redukcji stanu zapalnego  w obrębie stawu.
 

OPASKA NA ŚRÓDSTOPIE

Zbliża kości śródstopia zmniejszając płaskostopie poprzeczne; przywraca właściwą funkcję mięśnia zginacza długiego palucha.

 

 

 


Omedika
Copyright © 2011-2014 Omedika Omedika.pl - Omegasoft sc | ul. Olimpijska 15. 41-100 Siemianowice Śląskie
Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celu informacyjnym.
Zawartość 'Omedika' stanowi zaproszenie do składania ofert.