Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Kategorie
Czy warto zdecydować się na ciążowa poduszkę?

Czy warto zdecydować się na ciążowa poduszkę?

Ciąża to wyjątkowy czas – oczekiwanie na nowego członka rodziny. Jednak pozytywne emocje łączące się z tym wydarzeniem niestety przeplatają się z wieloma uciążliwymi zmianami dla Mamy. Waga, zmieniające się ciało, nieprzespane noce z powodu rosnącego brzuszka – na szczęście na ten ostatni znaleziono sposób – poduszki ciążowe.

 

Do czego służy poduszka ciążowa?

Jak sama nazwa wskazuje, poduszka ciążowa przeznaczona jest dla kobiet w ciąży. Jej głównym zadaniem jest wspieranie rosnącego brzuszka, szyi, pleców i nóg Mamy podczas snu i odpoczynku, aby zapewnić jej jak największą wygodę. W zależności od modelu poduszkę można układać na różne sposoby. I tak wyróżnia się poduszki podłużne „I” do samodzielnego „układania” oraz poduszki w kształtach innych liter: C, J, U, a także cyfr 7 i 9. Każda z nich ma zadbać o najwyższy komfort podczas leżenia, a także umożliwić zadbanie o i tak już zmęczone dodatkowymi kilogramami nogi – wystarczy, że podłożysz poduszkę pod dolne kończyny, aby zapobiec powstawaniu skrzepów, opuchlizny i umożliwić prawidłowe krążenie krwi. Ale to jeszcze nie koniec jej zastosowań. W poduszkach ciążowych najlepsze jest to, że można z nich korzystać także długo po porodzie. Komfortowo oprzesz maluszka na poduszce podczas karmienia, odciążając tym samym plecy – będzie dużo wygodniej i Tobie i Twojemu Maluszkowi. Po jedzeniu stworzysz z poduszki małe „gniazdko” do odpoczynku, w którym bezpiecznie możesz ułożyć swoje Dziecko. Ciążowe poduszki sprawdzą się także jako podparcie i asekuracja podczas nauki siedzenia. A dla starszych dzieci wielkie poduchy to idealni kompani do zabawy.

 

Poduszka ciążowa – rzecz bardzo osobista czy świetna ozdoba?

To zależy tylko od Ciebie. Możesz korzystać ze swojej poduchy tylko w sypialni i tam ją zostawiać. Ale możesz również używać jej jako dekoracji do salonu. Na rynku dostępnych jest tak wiele wzorów i kolorów, że na pewno dopasujesz coś do swojego stylu i gustu, a także do mieszkania! Bo czemu tak fajny gadżet ma być schowany, skoro można zrobić z niego jeszcze ozdobny użytek? Dodatkowym atutem jest to, że poduszka do spania w ciąży najczęściej ma ściąganą poszewkę – dzięki temu z łatwością ją wypierzesz, bez konieczności każdorazowego prania całej poduchy (co oczywiście też możesz zrobić).

 

Dobierz do siebie najlepszą poduszkę!

Modele nie wzięły się znikąd – każdy ma inne preferencje i lubi inaczej spać. Więc wybierz to, co najlepiej pasuje właśnie Tobie. Tutaj bardzo istotny jest Twój wzrost – to właśnie nim kieruj się , gdy będziesz wybierać poduszkę np. przez Internet. Pamiętaj, że konsultant udzieli Ci fachowej pomocy, jeśli będziesz mieć problem z ostatecznym wyborem. Może nie jest to najtańszy zakup w danym momencie, ale – jak widzisz - ta inwestycja będzie Ci się zwracać przez długie lata, z korzyścią dla Ciebie, Twoich bliskich, a przede wszystkim Maluszka.

 

Omedika.pl
menu
kontakt
koszyk