Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Do czego służy oczyszczacz powietrza?

W świecie, w którym tyle się mówi o smogu i zanieczyszczeniach, powinieneś samodzielnie zadbać o jakość powietrza jakim oddychasz Ty i Twoja rodzina. Rezygnacja z samochodu na rzecz komunikacji miejskiej czy spacerów i roweru, owszem jest rozwiązaniem – ale to długa i mozolna praca, którą musiałoby wykonać więcej osób, aby przyniosło to oczekiwane rezultaty. W domu i w biurze możesz jednak wpłynąć praktycznie całkowicie na jakość powietrza. Jak? Korzystając z profesjonalnych oczyszczaczy powietrza.

 

Po co właściwie oczyszczać powietrze? Czy oczyszczacz powietrza pomaga alergikom?

Szkodliwe związki jakie pojawiają się w powietrzu mogą mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie człowieka. W powietrzu nie widać zanieczyszczeń – są tak małe, że sprytnie przedostają się do układu oddechowego. Co mogą powodować? Oczywiście problemy z drogami oddechowymi, np. prowadzą do zapalenia płuc, gruźlicy czy też problemów z tarczycą. Słabej jakości powietrze mocno daje się we znaki przede wszystkim alergikom. Jeśli masz w domu małe dziecko – także powinno Ci zależeć na powietrzu pozbawionym kurzu, bakterii i pyłków. Dziecięcy organizm nie ma jeszcze dobrze wykształtowanej odporności i ciężko mu poradzić sobie z tak dużym nagromadzeniem szkodliwych drobnoustrojów – co prowadzi do częstych infekcji. Oczyszczanie powietrza nie tylko unieszkodliwia bakterie, grzyby i pyłki, ale zbiera z pomieszczenia także dym tytoniowy, kurz, przykre zapachy, a nawet sierść i włosy.

 

Jak działa oczyszczacz powietrza i czy wysusza powietrze?

Oczyszczacze to niewielkich rozmiarów urządzenia, które oczyszczają powietrze za pomocą pary wodnej lub jonów ujemnych. Na rynku można spotkać modele łączące w sobie także funkcje nawilżacza. Najprostszym i jednocześnie najtańszym rozwiązaniem jest wybór oczyszczacza z funkcją jonizacji powietrza. Wytwarzane przez urządzenie jony ujemne powodują opadanie zanieczyszczeń, dzięki czemu zapobiega dostawaniu się ich do dróg oddechowych. To tania i ekonomiczna propozycja, zużywająca niewielkie ilości prądu. Z większym wydatkiem wiąże się postawienie na oczyszczacz z funkcją nawilżania powietrza. Taki oczyszczacz dodatkowo wytwarza mgiełkę z pary wodnej, ograniczając wysuszanie śluzówek – co przyda się szczególnie w sezonie zimowym, kiedy działa ogrzewanie oraz letnim, przyjemnie orzeźwiając powietrze.

Omedika.pl
menu
kontakt
koszyk