Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Kategorie
Elektroniczna niania wady i zalety

Elektroniczna niania - wady i zalety

Spodziewasz się dziecka i zastanawiasz się nad sensem zakupu elektronicznej niani? Do czego ona właściwie służy i w czym może pomóc podczas codziennej opieki nad dzieckiem? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule.

 

Rodzaje elektronicznych niani

Na rynku spotkasz wiele modeli niań, które spełniają szereg różnych funkcji. I to właśnie od Ciebie zależy ostateczny wybór – nie jest porosty, ale wystarczy, że odpowiesz sobie na pytanie: czego właściwie potrzebujesz? Każda niania ma za zadanie pomóc w obserwacji Twojego dziecka – na odległość. Tak, abyś nie musiał spędzać w dziecięcym pokoju każdej chwili lub zaglądać tam co jakiś czas sprawdzając czy czasem Maluszek się nie obudził. Tutaj masz kilka możliwości: niania, która transmituje obraz, niania która przekazuje dźwięk lub niania, która posiada obie te funkcje. Przekaz może być odbierany za pomocą specjalnego pilota (odbiornika) lub „zegarka” (band) dołączonego do zestawu, bądź za pośrednictwem specjalnej aplikacji, którą instalujesz w swoim smartfonie. Niektóre nianie wymagają zatem dostępu do Wi-Fi, inne nie. Te z Internetem umożliwią Ci obserwacje pokoju, w którym stoi kamera nawet, gdy nie ma Cię w domu. Nianie z dołączonym pilotem pozwalają na oddalenie się od kamery nawet na ćwierć kilometra, dzięki czemu podczas gdy Twoje dziecko śpi, możesz zająć się innymi sprawami, a nawet – jeśli posiadasz – wyjść do ogrodu. Z dodatkowych funkcji, które mogą przesądzić o decyzji jest: wbudowany termometr do cieczy (mleko itp.) i/lub ciała oraz powietrza, możliwość nagrywania filmików bądź robienia zdjęć, system walkie-talkie, powiadomienia o dochodzących dźwiękach sygnalizowane specjalnymi kontrolkami, lampka nocna, możliwość chwilowego wyciszenia sygnału, regulacja głośności i czułości mikrofonu, obraz kolorowy bądź czarno-biały, wbudowany noktowizor do podglądu nocnego, sygnalizacja utraty zasięgu i niskiego poziomu baterii, możliwość powiększania obrazu i zdalnego przesuwania widoku z kamery, możliwość podłączenia kilku kamer do jednego odbiornika czy też wbudowany monitor oddechu.

 

Czy warto zainwestować w elektroniczną nianię?

To co dla jednych będzie wadą, dla innych jest zaletą. Dlatego ciężko sprecyzować jednoznacznie wady i zalety tego sprzętu. Jedno jest pewne – nianie zostały stworzone, aby ułatwić rodzicom opiekę nad dziećmi. Wybór jest teraz tak duży, że z powodzeniem, każdy kto decyduje się na elektroniczną pomoc, wybierze coś odpowiedniego dla siebie. Gdyby jednak pokusić się o znalezienie jakiś wad, trzeba wziąć pod uwagę zasięg, który może różnić się w rzeczywistości od tego, jaki na opakowaniu podaje producent. Wszystko zależy od częstotliwości i ilości kanałów na jakich niania (szczególnie ta bez dostępu do Internetu, z własnym odbiornikiem) nadaje. Kolejnym problemem mogą być baterie – wbudowane akumulatorki mają ograniczony czas działania, więc jeśli na dłuższy czas chcesz mieć swojego Maluszka pod kontrolą, dobrze mieć w pobliżu dostęp do prądu. Tutaj już sam musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: czy te drobne niedogodności związane z elektroniczną nianią wygrają z korzyściami jakie może Ci dać to niepozornie wyglądające urządzenie?

Omedika.pl
menu
kontakt
koszyk