Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Kategorie
Jaka jest najlepsza poduszka do spania w ciąży?

Jaka jest najlepsza poduszka do spania w ciąży?

Jeżeli jesteś w ciąży, na pewno liczy się dla Ciebie komfortowy odpoczynek. W tym wyjątkowym okresie Twoje ciało narażone jest na różne dolegliwości bólowe, a najbardziej cierpi kręgosłup. Warto więc zainwestować i wybrać poduszkę ortopedyczną, która przeznaczona jest dla kobiet w ciąży. Dzięki niej poprawisz jakość swego snu, zapewnisz sobie znakomity wypoczynek, zaś w dzień będziesz cieszyć się doskonałym samopoczuciem.

 

Poduszka dla kobiet oczekujących dziecka?

Poduszkę ortopedyczną dla kobiet w ciąży należy dopasować do sylwetki. Dzięki jej zastosowaniu nie musimy używać wielu małych poduszek, aby spać wygodnie, a jednocześnie zadbamy o prawidłowe odciążenie stawów biodrowych i kręgosłupa. Dobrej jakości poduszka ortopedyczna, przygotowana z myślą o kobietach spodziewających się dziecka znacznie poprawi komfort naszego snu.

 

Jak wybrać wygodną poduszkę?

Zanim wybierzemy poduszkę należy zastanowić się, czy będzie ona spełniać kilka ważnych czynników. Pod uwagę musimy wziąć:
- Rodzaj wypełnienia
- Twardość poduszki
- Wielkość i kształt
- Profil

Jeżeli chcemy aby poduszka służyła nam długo warto wybrać tę, która stworzona jest z włókna silikonowego lub poliestrowego. Tego typu wypełnienie cechuje się wysoką sprężystością, nie ulega deformacji, a co więcej jest hipoalergiczny.

Również twardość wybranej przez nas poduszki nie jest bez znaczenia. Poduszka ciążowa używana jest na długości całego ciała, dlatego powinna cechować się różną twardością. Dzięki temu, że jest twardsza w nogach stabilizuje biodra, zaś miękka w pozostałej części zapewnia znakomity i komfortowy wypoczynek.

Współcześnie na rynku mamy znaczną ilość poduszek ciążowych, które różnią się kształtem czy rozmiarem. Najbardziej uniwersalne wspierają zarówno brzuch, plecy jak i nogi, ponieważ ich kształt odpowiada liczbie 9. Dodatkowo umożliwia ona sen na lewym boku, zaś ta pozycja jest szczególnie ważna jeżeli chcemy zadbać o zdrowie dziecka i zapewnić mu lepsze ukrwienie.

 

Super Mami C- w trosce o mamę i dziecko

Często wybieraną propozycją przez mamy, które oczekują dziecka jest poduszka medyczna Super Mani C. Jest to duża poduszka, o długości około 115 centymetrów. Zapewnia nam komfortowe spanie na boku, co jest szczególnie ważne w trzecim trymestrze ciąży. Dodatkowo końce poduszki są lekko zaokrąglone, co sprawia, że po jednej stronie wygodnie układamy głowę, zaś druga strona umieszczona pomiędzy kolanami, odciąża stawy biodrowe. Poduszka pozwala więc każdej kobiecie na komfortowy i zdrowy wypoczynek. Poduszka Super Mami C wspiera zmęczone plecy, układa w jedną linię nogi, biodra, kręgosłup i kark, dlatego pozwala wypocząć i w pełni się zrelaksować.

 

Super Mami C wspiera cały organizm

Poduszka ciążowa Super Mami C daje możliwość podparcia brzucha. Wspiera go dzięki swojej środkowej części. W miejscu tym jest miękka i bardzo przyjemna w dotyku. Stosując poduszkę w bardzo łatwy sposób uzyskujesz optymalne ułożenie ciała, wspierasz plecy, a także zapobiegasz napięciom karku i całego kręgosłupa. Jeżeli zwiniesz poduszkę w rogala wówczas będzie również służyć jako wałek dla opuchniętych nóg. Warto zaznaczyć, że stworzona jest ona z wysokiej jakości atestowanych i bezpiecznych materiałów, dzięki czemu jest antyalergiczna.

 

Poofi ciążowa miodowa Super Mami U wzór scandi Super Mami C wzór grochy Super Mami 7 wzór koty

 

Polecamy również inne poradniki:

Jaki kształt poduszki ciążowej wybrać?
Jak wybrać poduszkę do spania w ciąży?
Poduszka ciążowa Supermami
Jak spać w ciąży?
Rodzaje poduszek do spania w ciąży

Omedika.pl
menu
kontakt
koszyk