Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Kategorie

Kuchnia i łazienka – jak sprzątać bez użycia chemii?

Najwygodniejsze rozwiązania to te, które masz na wyciągnięcie ręki. Tak właśnie jest ze wszystkimi detergentami powszechnie dostępnymi w każdym mniejszym i większym sklepie. Płyn do czyszczenia piekarnika, mleczko do płyty indukcyjnej, spray do blatów, płyn do armatury, mleczko do wanny, spray do szyb i kabin prysznicowych – wymieniać można w nieskończoność. Ale gdzie to wszystko pomieścić w mieszkaniu czy domu? Czy rzeczywiście tak dużo preparatów jest Ci potrzebnych? A co ze zdrowiem i środowiskiem? Skład tych produktów raczej nie pozostawia złudzeń…

 

Sprzątanie łatwe, szybkie i…toksyczne?

Niestety, znakomita większość dostępnych w sklepach produktów do czyszczenia kuchni i łazienki to prawdziwa tablica Mendelejewa. To co po takiej chemii ma być „czyste”, na pierwszy rzut oka takie jest. Ale co ze zdrowiem? Pomyśl – jeśli musisz z danego środka korzystać z użyciem rękawiczek, czujesz jak podrażnia Twoje drogi oddechowe – czy jest to produkt bezpieczny dla Twojego zdrowia i zdrowia Twoich najbliższych? Zdecydowanie nie. Jeśli masz w domu małe dzieci – to czystość bez szkodliwych substancji powinna być priorytetem – ale czy tak się da?

 

Naturalne i zdrowe czyszczenie kuchni i łazienki

Tak, jest to możliwe. I na dodatek nie musisz poświęcać czasu na samodzielne miksowanie takich preparatów. Na rynku pojawia się coraz więcej proekologicznych środków, stworzonych z certyfikowanych surowców pochodzenia naturalnego, które możesz z powodzeniem i ogromną skutecznością stosować w swoim domu. Kuchnia i łazienka to pomieszczenia, które powinny być szczególnie czyste i higieniczne. Gdy dbasz o nie środkami, którymi możesz posługiwać się bez rękawiczek – to praktycznie oznacza, że ich skład jest bezpieczny dla zdrowia. Poza tym, czytając składy takich środków, znajdziesz znajomo brzmiące nazwy np. ocet, sodę, olejki eteryczne, kwasek cytrynowy. Natura jest tak prosta i doskonała, że potrafi sobie poradzić nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Dodatkowo większość tych środków jest uniwersalna – nie musisz posiadać całego arsenału produktów, aby skutecznie wyczyścić kuchnię i łazienkę – zwykle wystarczy mleczko i spray. Być może produkty te są droższe, jednak ograniczenie ich ilości w stosunku do tradycyjnych rozwiązań, pozwala na zlikwidowanie tej różnicy. Zyskujesz jedynie zdrowy i bezpieczny dla zdrowia, czysty dom.

Omedika.pl
menu
kontakt
koszyk