Kulik System Nakładka na krzesło lub fotel

Cena: 219,00 zł
    24hW magazynie. Wysyłka do 24h
    koszt dostawyKoszt dostawy od 9,90 zł

Kolor:
Beżowy
Czarny
Ilość:

Opis produktu

Coraz więcej osób uskarża się na bóle kręgosłupa. Statystki medyczne alarmują: ból pleców jest najczęstszą przyczyną nieobecności w pracy. Cierpiał, cierpi lub będzie cierpieć na niego co drugi  człowiek. 90% osób powyżej 40 roku życia ma problemy z plecami. Winę za tak dramatyczne wyniki ponosi siedzący tryb życia.

Rozwiązaniem może być fotel dopasowany do anatomicznej budowy każdego użytkownika. Siedziska takie nie są jednak dostępne.

Niestety, zarówno twarde krzesło, jak i miękki fotel, fatalnie wpływają na kręgosłup osoby siedzącej – w pozycji wyprostowanej na trzeci krążek międzykręgowy napiera siła odśrodkowa 150 kg! Jest to potężne wyzwanie dla mięśni pleców, jednak możliwe do pokonania, ale obciążenie to może się nawet zwiększać do 250-280 kg, a to już za dużo.

Gdy osoba siedząca pochyla się nad biurkiem zasypanym dokumentami, a teraz najczęściej nad klawiaturą komputera, trudno jest jej utrzymać głowę odchyloną do tyłu. Przygarbiona sylwetka i rozluźnione mięśnie pleców, które w takiej pozycji przestają neutralizować nacisk, doprowadzają do urazów krążków międzykręgowych i zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa.

Nakładka rehabilitacyjna na krzesło lub fotel „KULIK – SYSTEM”  umożliwia przyjęcie prawidłowej pozycji siedzącej. Nowoczesna ergonomiczna budowa sprawia, iż użytkownik bezwiednie cofa guzy kulszowe w kierunku oparcia fotela, prowokując elastyczną pracę kręgosłupa w odcinku łuku lędźwiowego. Dzięki rewelacyjnej nakładce rehabilitacyjnej na krzesło lub fotel można zapomnieć o zmęczeniu, naprężeniach i mikrourazach kręgosłupa.

 


Nakładka rehabilitacyjna na krzesło lub fotel „KULIK – SYSTEM”Nakładka rehabilitacyjna na krzesło lub fotel „KULIK – SYSTEM”

 

Cel stosowania zestawu:

Zastosowanie nakładki systemu -KULIK-SYSTEM- umożliwia kształtowanie prawidłowej pozycji siedzącego na każdym krześle.

Zastosowanie zestawu stwarza siedzącemu sytuację komfortową. Siedzący intuicyjnie utrzymuje właściwą postawę, bez zaprzątania tym swojej uwagi. Kręgosłup jest obciążany prawidłowo (anatomicznie), a wielogodzinna nieraz pozycja siedząca nie wywoła mikrourazów kręgów, naprężeń i zmęczenia mięśni kręgosłupa.

Warunkiem jest prawidłowe rozmieszczenie elementów profilaktyczno- rehabilitacyjnych na fotelu, powodujących nieświadome cofanie przez siedzącego guzów kulszowych w kierunku oparcia fotela i elastyczną pracę kręgosłupa na odcinku łuku lędźwiowego.

 

Sposób użytkowania:

Górny element nakładki mocujemy obejmami na oparciu krzesła, pamiętając przy tym aby część lędźwiowa znajdowała się na wysokości lędźwi uzytkownika. Natomiast dolny element nakładki mocujemy możliwie najbliżej w kierunku oparcia krzesła.
Elementy nakładki wykonane są z najlepszych materiałów, z wypełnieniem paroprzepuszczalnym umożliwiającym oddychanie ciała.

 

Nakładka rehabilitacyjna na krzesło lub fotel - sposób użytkowania
 

Nakładka profilaktyczno-rehabilitacyjna Kulik System na krzesło lub fotel - informacje o produkcie i instrukcja użytkowania w formie pdf


 

Recepta na zdrowy kręgosłup

 

Firma KULIK-SYSTEM powstała na bazie Gabinetu Terapii Manualnej wybitnego terapeuty manualnego Eugeniusza Kulika. Dziesiątki tysięcy pacjentów, którzy poddali się zabiegom w  gabinecie rehabilitacji kręgosłupa, dziś może żyć bez bólu i cierpienia – to właśnie dzięki nim, ich listom i opiniom, powstały nowatorskie, wybiegające poza dotychczasowe osiągnięcia medycyny Rehabilitacyjne Produkty Medyczne KULIK-SYSTEM, zapobiegające i leczące schorzenia i choroby kręgosłupa.

Wyjątkowa wiedza, umiejętności i doświadczenie chiropraktyczne twórcy systemu oraz powstałe na tej bazie jego wynalazki, zdobyły uznanie nie tylko wśród tych, którzy mieli problemy z chorobami i schorzeniami kręgosłupa, ale również wśród wybitnych osobistości świata medycyny.

KULIK-SYSTEM jest wyłącznym producentem produktów profilaktyki schorzeń kręgosłupa, które w dbałości o jakość i dobro użytkowników są chronione zastrzeżeniem patentowym na rynku. Ich idealny i unikalny kształt, zastosowanie i efekt działania od kilku lat kojarzą się z poczuciem komfortu i niezawodnością, a w niezliczonych przypadkach z powrotem do normalnego życia. Wyjątkowa skuteczność  w zwalczaniu chorób kręgosłupa, bierze się z ogromnego doświadczenia ich twórcy, wybitnego chiropraktyka Eugeniusza Kulika, od lat prowadzącego salony masażu i terapii manualnej.

KULIK-SYSTEM systematycznie powiększa grono swoich przyjaciół, wśród których są zadowoleni pacjenci i klienci, partnerzy w biznesie oraz osoby propagujące SYSTEM i rehabilitację przy jego zastosowaniu poprzez społeczną reklamę medialną w kraju i za granicą. Opinie znanych osób z różnych dziedzin medycyny oraz firm i instytucji, które sprawdziły skuteczność terapii schorzeń kręgosłupa pana Eugeniusza Kulika oraz efekt działania rehabilitacyjnego jego produktów, potwierdzają wiarygodność firmy na każdym kroku.

 


Omedika
Copyright © 2011-2017 Omedika.pl - Omegasoft sc | ul. ks. bpa Bednorza 2a-6, Budynek C. 40-384 Katowice
Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celu informacyjnym.
Zawartość 'Omedika' stanowi zaproszenie do składania ofert.