Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

KULIK SYSTEM nakładka na krzesło lub fotel

KULIK SYSTEM nakładka na krzesło lub fotel
KULIK SYSTEM nakładka na krzesło lub fotel
KULIK SYSTEM nakładka na krzesło lub fotel
KULIK SYSTEM nakładka na krzesło lub fotel
KULIK SYSTEM nakładka na krzesło lub fotel
KULIK SYSTEM nakładka na krzesło lub fotel
KULIK SYSTEM nakładka na krzesło lub fotel
KULIK SYSTEM nakładka na krzesło lub fotel
KULIK SYSTEM nakładka na krzesło lub fotel
Cena: 219,00 zł
Kolor:
Beżowy
Czarny

  24hW magazynie. Wysyłka do 24h
  koszt dostawyKoszt dostawy od 9,90 zł

Ilość sztuk
-
+

Opis produktu

Specyfikacja

Opinie

Opis produktu

Prowadzisz siedzący tryb życia? Twoja praca wymaga spędzania za biurkiem przynajmniej połowy dnia? Jeżeli tak, to doskonale wiesz jak bardzo obolałe i zmęczone są Twoje plecy, gdy w końcu przyjdzie Ci wstać. Aby uniknąć bólu i problemów z kręgosłupem zacznij stosować profilaktyczno – rehabilitacyjną nakładkę na krzesło lub fotel marki Kulik System®.

 

Nakładka Kulik System na bolące plecy

 

Kształt, który pozwoli Ci utrzymywać prawidłową postawę

Czy wiesz, że twarde krzesła i miękkie fotele mają bardzo zły wpływ na Twój kręgosłup i ogólne samopoczucie? Wyobraź sobie, że każdorazowo siedząc prosto na takich siedziskach narażasz swój trzeci krążek międzykręgowy na oddziaływanie siły odśrodkowej o wartości aż 150 kg!

A to niestety tylko dolna możliwa granica – często siła ta sięga nawet 250 – 280 kg! To prawdziwa męka dla Twoich mięśni i kręgosłupa, co skutkuje powstaniem wielu chorób, a w najlepszym przypadku – nieznośnego bólu. Nakładka Kulik System®, której nadano specjalistycznie wyprofilowany kształt, uchroni Twoje plecy przed skutkami długotrwałego siedzenia i pomoże w leczeniu już nabytych schorzeń. 

 

 

Dwie nakładki stworzone dla Twojej wygody

Zauważ, że gdy siedzisz przy biurku i pochylasz się nad papierami, laptopem, czy klawiaturą komputera trudno jest Ci utrzymać głowę odchyloną do tyłu – zamiast tego, garbisz się i rozluźniasz mięśnie pleców.

Taka postawa powoduje, że nacisk jaki jest wywierany na Twoje ciało podczas siedzenia, nie jest neutralizowany i może doprowadzić do urazów kręgów i powstania zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. Aby temu zapobiec, zestaw Kulik System® składa się z dwóch nakładek:

 • część górną, która wspiera Twoje plecy – jej końcowa część umieszczona między Twoimi łopatkami utrzyma Twoją klatkę piersiową w naturalnie „otwartej” pozycji – dzięki temu przyczyni się do zwiększenia ilości tlenu w płucach. Wpłynie pozytywnie także na pracę serca, przepony i mózgu. Również mięśnie przykręgosłupowe zyskają delikatny, odprężający masaż. Stosowanie nakładki pozwoli także na uchronić narządy wewnętrzne przed naciskiem wywieranym przez końce żeber.
   
 • część dolną, która odciąża Twój kręgosłup – sposób jej działania jest prosty – wystarczy że umieścisz swoje guzki kulszowe (tak, tak – to te 2 kostki pupy wyczuwalne podczas siedzenia) w zagłębieniu siedziska. W ten sposób nakładka aż w 70% zminimalizuje powstawanie mikrourazów kręgów oraz pozwoli uniknąć męczącego napięcia mięśni kręgosłupa. 

Nowoczesna budowa nakładki zmusi Cię do automatycznego cofania pupy w kierunku oparcia krzesła lub fotela – tym samym będzie prowokować elastyczną pracę Twojego kręgosłupa na odcinku łuku lędźwiowego.

Kulik System nakładka na siedzenie przy hemoroidach

 

Nakładka szczególnie polecana przez specjalistów

Nakładka na fotel lub krzesło Kulik System® oprócz zapobiegania powstawaniu schorzeń kręgosłupa sprawdza się także w rehabilitacji i leczeniu takich dolegliwości jak:

 • prostata, 
 • hemoroidy, 
 • lumbago, 
 • zespoły bólowo - korzeniowe (rwa kulszowa, nerwoból międzyżebrowy i zapalenie nerwów międzyżebrowych, rwa barkowa), 
 • zespoły bólowe naczyniowo-ruchowe (np. migreny), 
 • zniekształcenia kręgosłupa (plecy okrągłe), 
 • powiększona kifoza, 
 • kręgozmyk, 
 • zniekształcenia szyi, 
 • zniekształcenia klatki piersiowej (klatka piersiowa lejkowata, klatka piersiowa kurza), 
 • w niektórych chorobach zwyrodnieniowych stawów kręgosłupa. 

 

Zalecana jest wszystkim osobom, które chcą uniknąć powstawania zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa oraz odczuwania dolegliwości bólowych związanych z długotrwałym i nieprawidłowym siedzeniem.

 

 

Masz ulubione krzesło lub fotel? Nakładkę Kulik System dopasujesz do każdego siedziska!

Z nakładki Kulik System® możesz korzystać wszędzie – zarówno w domu jak i w pracy. Twój ulubiony fotel lub krzesło, od teraz będzie dbać o Twoje zdrowie i kręgosłup – wcale nie musisz wymieniać go na bardzo drogi model samodzielnie zapewniający prawidłowe podparcie pleców. Nakładki Kulik System pasuje na każde siedzisko.

 

Nakładka Kulik System na krzesło biurowe

 

Prosty montaż pozwala na szybkie przenoszenie nakładek

Masz siedzący tryb pracy? W domu lubisz spędzać czas na czytaniu lub oglądaniu telewizji? A może choroba nie pozwala Ci się cieszyć wygodnym siedzeniem? Nakładkę Kulik System możesz zabrać ze sobą wszędzie! Górny element mocujesz za pomocą specjalnych zapięć na oparciu dowolnego siedziska, pamiętając, aby część lędźwiową umieścić na takiej wysokości, która pozwoli na podpieranie podczas siedzenia Twoich lędźwi. Dolną część ustawiasz jak najbliżej oparcia i mocujesz. Gotowe – teraz możesz siedzieć bez obaw o ból kręgosłupa i mięśni pleców.

Jak zamocować nakładkę Kulik System

 

Stworzona z oddychających materiałów

Na nakładce Kulik System® możesz siedzieć długimi godzinami, bez obaw o odleżyny i odparzenia. Materiały jakich użyto do jej powstania są paroprzepuszczalne – czyli umożliwiają odpowiedni przepływ powietrza, co gwarantuje oddychanie Twojej skórze.

 

 

Łatwe i szybkie czyszczenie

Aby długo cieszyć się nakładką Kulik System® chroń ją przed zamoczeniem, promieniami słonecznymi i długotrwałym wpływem mrozu. Możesz ją czyścić ręcznie za pomocą środków chemicznych dostępnych na rynku, pamiętając, aby ich temperatura nie przekraczała 30°C. Susz nakładkę w temperaturze pokojowej.

Specyfikacja

Wymiary części dolnej

szerokość 42 cm, długość 38, wysokość 6 cm ( +/- 1 cm)

Wymiary części górnej

szerokość 48 cm, długość 48, wysokość 9 cm ( +/- 1 cm)

Skład

Tkanina obiciowa - spandex, welur. Pianka poliuretanowa, silikon, taśma elastyczna, guma wysokiej jakości, klamry spinające, regulatory, nici

Przeznaczenie

Korekta sylwetki w w pozycji siedzącej na krześle lub fotelu

Zalecenia

Prostata, hemoroidy, lumbago, zespoły bólowo - korzeniowe (rwa kulszowa, nerwoból międzyżebrowy i zapalenie nerwów międzyżebrowych, rwa barkowa), zespoły bólowe naczyniowo-ruchowe (np. migreny), zniekształcenia kręgosłupa (plecy okrągłe), powiększona kifoza, kręgozmyk, zniekształcenia szyi, zniekształcenia klatki piersiowej (klatka piersiowa lejkowata, klatka piersiowa kurza), w niektórych chorobach zwyrodnieniowych stawów kręgosłupa. Profilaktycznie zalecana osobom chcącym uniknąć dolegliwości bólowych i zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa

Zakres wagowy

Bez ograniczeń

Zakres wzrostowy

Bez ograniczeń

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników produktu, skolioza patologiczna, skolioza strukturalna trzeciego stopnia, powiększona lordoza. Przy zniesionej kifozie należy używać tylko siedziska. Osobom mającym inne schorzenia kręgosłupa lub w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości zaleca się konsultacje u lekarza specjalisty lub chiropraktyka

Przeciwwskazania dla kobiet w ciąży

Brak

Wpływ na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi i sprawność psychofizyczną

Bardzo dobry

Zalecany czas stosowania

Bez ograniczeń

Efekty uboczne

Nie stwierdzono

Ograniczenia kontaktu z ciałem

Brak

Sposób czyszczenia i suszenia

Czyścić ręcznie środkami chemicznymi powszechnego użytku, w temperaturze nie wyższej niż 30°C, suszyć w temperaturze pokojowej

Odporność na zmienne warunki środowiska

Chronić przed bezpośrednim wpływem warunków zewnętrznych (zamoczenie, wystawianie na słońce, długotrwały wpływ mrozu)

Gwarancja

12 miesięcy

Opinie

Dodaj swoją opinię:
Twoja ocena:
10/10
Twój nick lub imię:
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Copyright © 2011-2019 Omedika.pl