Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Kategorie

Masażer do stóp – czy warto mieć go w domu?

Po długim i męczącym dniu warto zafundować sobie odrobinę relaksu i przyjemności. Wyobraź sobie profesjonalny masaż obolałych i zmęczonych stóp, na dodatek bez wychodzenia z domu i bez konieczności umawiania się z masażystą na konkretną godzinę. Kusząca propozycja, prawda? Właśnie tak działają domowe masażery do stóp. Czy warto mieć je w domu?

 

Jak działa masażer do stóp?

W zależności od wybranego rodzaju masażera, używa się ich na różne sposoby. Najtańszym wyborem są masażery wykonane z drewna – ich jedynym minusem jest konieczność samodzielnego wykonywania masażu. Masażer drewniany to najczęściej drewniane rolki z wypustkami, po których przesuwa się stopy, samodzielnie kontrolując siłę nacisku. Tak więc jeśli chcesz, aby domowy masaż był dla Ciebie odprężający i pozwolił Ci się całkowicie zrelaksować – bez konieczności poruszania nogami – wybierz masażer wodny (hydromasażer) lub umożliwiający masowanie na sucho. Jest to już co prawda wyższa półka cenowa, ale takie masażery wyposażone są także w dodatkowe funkcje, jeszcze bardziej umilające masaż. Najpopularniejszymi rodzajami masaży są: wibracyjne, relaksacyjne, bąbelkowe i ozonowe. Oprócz tego w niektórych modelach zastosowano możliwość wykonania hydromasażu oraz naświetlania lampami na podczerwień. Do tego dochodzi dobroczynne działanie wody, z możliwością zastosowania ulubionych olejków eterycznych – i z samego masażu stóp, robi się nagle odprężająca i kojąca aromaterapia. Z kolei masażery „na sucho” wykorzystują ciepło do ukojenia bólu, przywrócenia prawidłowego krążenia krwi i relaksacji.

 

Masażer do stóp czy profesjonalny masaż w salonie?

Czy masaż w domu za pomocą masażera może być skuteczniejszy od masażu przeprowadzonego w profesjonalnym salonie? Oczywiście, że tak. Wszystko dlatego, że większość masażerów umożliwia bardzo intuicyjne sterowanie, rozszerzenie masażu o aromaterapię, akupresurę, terapię światłem czy też możliwość regulacji temperatury. Oprócz tego, taki masaż możesz wykonać w domu, w każdej chwili – gdy tylko najdzie Cię ochota na chwilę przyjemności czy to przed TV czy przed komputerem, albo siedząc w swoim ulubionym fotelu. Masażer może jest jednorazowo większym wydatkiem, jednak korzyści płynące z jego posiadania przeważają szalę wyboru – nie musisz płacić za każdą wizytę, ani spieszyć się na konkretny termin – odprężenie w zaciszu własnego domu – to jest to!

Omedika.pl
menu
kontakt
koszyk