Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

MEDISANA LT 480 lampa antydepresyjna

MEDISANA LT 480 lampa antydepresyjna
MEDISANA LT 480 lampa antydepresyjna
MEDISANA LT 480 lampa antydepresyjna
MEDISANA LT 480 lampa antydepresyjna
Medisana
369,00 zł
Ilość sztuk:
Chwilowo brak

Opis produktu

Specyfikacja

Opinie

Opis produktu

Melancholijne jesienne i zimowe dni dają Ci się we znaki? Nie masz na nic ochoty i trudno Ci się skupić na codziennych obowiązkach? Popraw swój nastrój razem z lampą Medisana LT 480 – codzienne naświetlanie promieniami imitującymi światło dzienne pomoże Ci pozbyć się parszywego humoru i da Ci energię do życia i działania!

 

Terapia światłem dla poprawienia nastroju i ogólnego samopoczucia

 

Dlaczego warto stosować terapię światłem? Zimowe i jesienne dni oznaczają ograniczony dostęp promieni słonecznych, co znacząco wpływa na procesy chemiczne zachodzące w mózgu. Brak światła słonecznego ogranicza prawidłowe funkcjonowanie szyszynki, która zaczyna wytwarzać większe ilości melatoniny, czyli hormonu snu. Owocuje to fatalnym nastrojem, zmęczeniem i brakiem energii. Też często się tak czujesz? Aby wyhamować szyszynkę wypróbuj terapię światłem – lampa LT 480 nie tylko pozwoli Ci odzyskać energię, ale także poprawi funkcjonowanie Twojego układu krążenia. Nie używaj jej jednak późnym wieczorem – noc to naturalny czas do produkcji melaniny pozwalający na spokojny sen. Z lampą LT 480 zimowa chandra przestanie już być Twoim problemem, a dobry humor będzie Ci towarzyszyć niezależnie od pogody za oknem.

 

Stałe światło bez efektów stroboskopowych

 

Migające światło może po pewnym czasie stać się uciążliwe. Lampa LT 480 została tak skonstruowana, aby całkowicie wykluczyć możliwość migotania czyli tzw. efektu stroboskopowego. Pozwoli Ci to na komfortowe przebywanie w świetle lampy nawet przez 120 minut! Terapia odbywa się bez generowania szkodliwego promieniowania UV, jakie wytwarza naturalne światło słoneczne. Codzienne stosowanie LT 480 pozwoli Ci zrównoważyć produkcję hormonu snu i uwolni Cię od objawów zimowej depresji.

 

Duży obszar działania lampy

 

Lampa Medisana LT 480 jednocześnie oświetli całą Twoją twarz – wymiar powierzchni emitującej światło to aż 31 cm x 45 cm! Włączając lampę zwróć uwagę, że początkowo jej jasność może być znacznie niższa – po upływie kilku minut lampa się rozświetli, a Ty będziesz mógł korzystać ze 100% mocy tej drogocennej dla Twojego organizmu i niezwykle przyjemnej terapii.

 

Żywotność żarówek to aż 8.000 godzin!

 

Dokładnie tak! Założone w urządzeniu 2 żarówki pozwalają na 8.000 godzin terapii. A gdy przestaną świecić, nie będziesz musiał wymieniać lampy na nową - wystarczy, że dokupisz kolejne żarówki i znów będziesz mógł się cieszyć efektami świetlnej terapii.

 

Dopasuj czas terapii do odległości od lampy

 

W zależności od tego ile czasu masz lub ile chcesz go poświęcić na terapię dostosuj odległość swojej twarzy od lampy:

  • 30 minut – dystans 20 cm
  • 60 minut – dystans 40 cm
  • 120 minut – dystans 60 cm

Pamiętaj, że podczas naświetlania światło powinno dosięgać całej Twojej twarzy – także obu boków. Terapia pozwala Ci na wykonywanie wielu codziennych czynności – możesz podczas jej trwania czytać książkę, rozmawiać przez telefon czy też wykonywać swoją pracę. Zawsze jednak uważaj na utrzymanie prawidłowego dystansu między Twoją twarzą a urządzeniem i nigdy nie patrz bezpośrednio na emitowane światło.

 

Postaw lampę na stole lub… zamontuj na ścianie!

 

Z lampy możesz korzystać na dwa sposoby:

  1. umieść urządzenie na stabilnej i równej powierzchni – na przykład na stole lub biurku. W ustawieniu pomoże Ci rozkładana podstawka – nie musisz opierać lampy o przypadkowe przedmioty,
  2. możesz także zamontować lampę na ścianie – na jej odwrocie znajdziesz otwór montażowy, dzięki któremu przyczepisz urządzenie do ściany za pomocą śruby.

Różnorodne sposoby mocowania pozwolą Ci wykonywać praktycznie dowolne czynności podczas naświetlania, dzięki czemu zaoszczędzisz czas, poprawiając jednocześnie swój nastrój.

 

Okresowe czyszczenie i odpowiednie przechowywanie = skuteczna lampa na lata

 

Przynajmniej raz w miesiącu staraj się wyczyścić lampę – wystarczy, że przetrzesz ją za pomocą miękkiej szmatki. Zanim to zrobisz odłącz lampę od gniazdka i pozwól jej ostygnąć – nie dotykaj jej przez przynajmniej 10 minut – mógłbyś się poparzyć. Nie stosuj wody ani żadnych innych płynów czy też detergentów – mogłoby to spowodować uszkodzenie powierzchni. Jeśli masz dzieci przechowuj lampę poza ich zasięgiem, w suchym miejscu. Tutaj też przestrzegaj zasady 10 minut chłodzenia przed jej schowaniem. Tak zadbana lampa będzie Ci wydajnie służyć przez bardzo długi czas.

 

 

Specyfikacja

Model MEDISANA Therapy Light LT 480
Metoda zabiegu Naświetlanie
Rodzaj zabiegu Leczenie sezonowych zaburzeń nastroju (S.A.D. - Seasonal Affective Disorder)
Obszar zabiegu Twarz
Efekt po zabiegu Uzupełnia niedobór światła słonecznego i poprawia nastrój
Czas zabiegu 30 -120 minut w zależności od odległości
Częstotliwość wykonywania zabiegu Codziennie
Odległość urządzenia od oczu 20 - 60 cm
Obsługa jednym przyciskiem Tak
Elementy świetlne 2 x 36 W, do 8.000 h
Rodzaj żarówki Philips - Master PL-L 36W/965/4P, FSL - YDW36-H.RR 36W/865 2G11 4pin
Natężenie >10.000 luksów (w odległości 15 cm)
Moc 72 W
Do użytku domowego Tak
Zasilanie Sieciowe, 220-240 V~ 50 Hz
Wymiary 34 cm x 48 cm x 10 cm
Waga 2 kg
Gwarancja 24 miesiące
Skład zestawu
  • MEDISANA Therapy Light LT 480
  • Instrukcja obsługi

 

Produkty polecane

MEDISANA NM 860 masażer karku Shiatsu

369,00 zł 289,00 zł

BABYMOOV Hygro+ nawilżacz powietrza

469,00 zł 329,00 zł

SISSEL GYM MAT 1,5 CM mata do ćwiczeń

295,00 zł 280,25 zł
SISSEL SIT RING poduszka do siedzenia

SISSEL SIT RING poduszka do siedzenia

178,00 zł 169,00 zł

SISSEL GYM MAT 1 CM mata do ćwiczeń

255,00 zł 223,25 zł

MEDISANA MBH mata do hydromasażu

599,00 zł 449,00 zł

MEDISANA BBS mata do hydromasażu

799,00 zł 689,00 zł

Opinie

Podziel się wiedzą z innymi i napisz w kilku słowach jak oceniasz ten produkt, co sądzisz o jego wykonaniu, jak produkt sprawdza się w praktyce itd.?
Imię:
Twoja ocena:
Wypełnij:
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Omedika.pl
menu
kontakt
koszyk