Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Kategorie
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru poduszki podróżnej?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru poduszki podróżnej?

Czeka Cię długa podróż samochodem, pociągiem, a może samolotem? Słysząc silnik samochodu często przysypiasz? A może masz małe dziecko, które zasypia podczas podróży? Warto pomyśleć o poduszce ortopedycznej - poprawiają one jakość snu podczas drogi, rozluźniają nasze mięśnie karku i szyi, a także sprawiają, że droga mija nam o wiele szybciej i przyjemniej. Pozostaje zadać sobie pytanie - jaką poduszkę ortopedyczną wybrać do samochodu?

 

Poduszki podróżne - co proponują nam producenci?

Długie podróże środkami transportu mogą być bardzo obciążające i niekorzystne dla naszego kręgosłupa. Warto wcześniej pomyśleć o tym, w jaki sposób możemy zwiększyć swój komfort podczas drogi. Oprócz wygodnych ubrań warto zadbać także o zaopatrzenie się w poduszkę podróżną. Na rynku istnieje wiele rodzajów takich poduszek. Dzielą się one przede wszystkim na dmuchane i piankowe. Jaka jest największa różnica pomiędzy nimi?

Poduszka dmuchana zajmuje zdecydowanie mniej miejsca - wystarczy schować ją do plecaka czy torebki i wyjąć, kiedy będziemy jej potrzebować. Poduszki dmuchane można kupić w wersji, którą sami musimy nadmuchać lub w wersji samonadmuchującej się. Dużą zaletą poduszki piankowej jest to, że jest przyjemna i miła w dotyku oraz często jest produkowana w technologii memory, dzięki czemu zapamiętuje budowę naszego ciała i łatwo się do niego dopasowuje.

W sprzedaży są dostępne także poduszki ortopedyczne podróżne - na pewno będą trochę różniły się ceną od tych klasycznych, ale mają zdecydowanie lepsze działanie. Są one produkowane ze szczególną starannością. Nie tylko dbają o nasz kręgosłup, ale również o kark i szyję. Spełniają także wymagania medyczne, więc bez obaw możemy ich używać, gdziekolwiek potrzebujemy komfortu i wygody. Pomagają uniknąć różnych schorzeń, na przykład zwyrodnienia czy skrzywienia. Co ważne - poduszka lędźwiowa do samochodu przeznaczona jest nie tylko dla osób, które borykają się ze schorzeniami kręgosłupa, ale dla wszystkich, którzy chcą zadbać o zdrowy kręgosłup - a w szczególności kark i szyję - podczas podróży. 

 

Poduszki podróżne - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kiedy wybieramy poduszkę podróżną, warto zwrócić uwagę na to, czy poduszka posiada szereg atestów, żebyśmy mieli pewność, że jej używanie jest bezpieczne. Jeśli czeka nas długa podróż autem, to możemy wybrać poduszkę lędźwiową do samochodu, podczas lotu samolotem lepiej sprawdzi się poduszka ortopedyczna w kształcie rogala.

 

BALANSSEN TRAVELLINE poduszka podróżna rogal orkiszowa

Omedika.pl
menu
kontakt
koszyk