Naturalna aromaterapia sposobem na odprężenie

Naturalna aromaterapia sposobem na odprężenie

Masz za sobą męczący i stresujący dzień i szukasz sposobu na zdrowe odprężenie? Relaks co prawda nie jedno ma imię, jednak w znakomitej większości przypadków, możesz skorzystać z dobrodziejstw jakie niesie za sobą naturalna aromaterapia.

 

Skąd wzięła się aromaterapia?

Historia aromaterapii sięga do starożytności. Z wykorzystywania olejków eterycznych słynął Egipt, Grecja i Macedonia, a także starożytne Chiny i Indie. Już wtedy główną zaletą olejków były właściwości terapeutyczne. Odwołania do olejków znajdziemy w Ajurwedzie i księgach Dalekiego Wschodu, a nawet w Nowym Testamencie. Olejki miały ogromne znaczenie w religijnych obrzędach, a w czasach, kiedy ludzkie ciało otoczone zostało niezwykłym kultem, były obiektem pożądania przez najbogatszych. Wszystkie maści i perfumy stworzone w oparciu o wyciągi z roślin byłby towarem luksusowym, a korzystanie z nich zapewniało długowieczność i dobre zdrowie. Z biegiem lat technika produkcji olejków uległa unowocześnieniom, dzięki czemu dziś mamy do nich bardzo doby dostęp, a ich ceny nie są tak wygórowane jak kiedyś.

 

Co jest wyjątkowego w aromaterapii?

Stosowanie olejków eterycznych nie tylko poprawi Twój humor i ogólne samopoczucie – olejki przepięknie pachną, dzięki czemu przepełnią cały Twój dom wyjątkowym nastrojem. Dodatkowym atutem olejków jest ich prozdrowotne działanie. Każdy zapach to naturalna esencja roślinna, która oprócz zapachu, jest w stanie pomóc na wiele dolegliwości. I tak np. olejek sosnowy lub eukaliptusowy korzystnie wpływa na infekcje górnych dróg oddechowych, lawenda działa uspokajająco i ułatwia zasypianie, a olejek z drzewa sandałowego łagodzi stany zapalne na skórze. Niektóre olejki orzeźwiają, poprawiają koncentrację i działają pobudzająco, a inne odprężają, mają działanie antydepresyjne, przeciwbólowe lub po prostu działają jak naturalne afrodyzjaki. Wszystkie olejki wykazują właściwości antyseptyczne, dzięki czemu dodatkowo oczyszczają powietrze.

 

Jak używać olejków eterycznych?

Sposobów na używanie olejków eterycznych jest wiele. Aromaterapia oznacza zwykle masaż lub kąpiel, z dodatkiem kilku kropli olejku do wody lub oliwki – olejki są bardzo mocne, dlatego wymagają rozcieńczenia przed użyciem - nie należy stosować ich bezpośrednio na skórę. Jednak, gdy chcesz po prostu posiedzieć przed tv, poczytać, albo zwyczajnie poleżeć, przyda się nawilżacz powietrza z funkcja aromaterapii lub kominek na świeczkę ze spodkiem (dyfuzor), na który możesz wylać kilka kropelek ulubionego olejku. Sprawdzi się także ceramiczny pojemnik z wodą wieszany na kaloryferze w okresie zimowym. Jak widzisz, z dobrodziejstw aromaterapii możesz korzystać w zaciszu własnego domu, bez konieczności wizyt w profesjonalnych gabinetach.

 

Omedika.pl
menu
kontakt
koszyk