Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Kategorie
Od kiedy poduszka pod główkę dla dziecka?

Od kiedy poduszka pod główkę dla dziecka?

Bardzo często młodzi rodzice stają przed dylematem, czy dla nowonarodzonego dziecka potrzebna jest poduszka? Kiedy poduszka staje się niezbędna i w jaki sposób odpowiednio ją wybrać mając na uwadze wiek i zmieniające się potrzeby malucha? Czy zbyt wczesne zastosowanie poduszki może nieść ze sobą poważne zdrowotne konsekwencje?

 

Poduszka – nieodzowny element pościeli?

Wydawać się może, że poduszka jest nieodzownym i stałym elementem pościeli każdego człowieka – wszak na niej śpi się o wiele wygodniej. Jednakże jest to pojęcie błędne, ponieważ noworodkowi miękka poduszka jest zbędna. Miękko nie znaczy zdrowo, dlatego w pierwszych miesiącach życia, dziecko powinno spać na zupełnie płaskiej powierzchni. Obkładanie poduszkami dziecka bądź kładzenie go na miękkiej, dużej i puchowej podusze nie tylko negatywnie wpływa na kręgosłup, ale może być wręcz niebezpieczne.

Zastosowanie nieodpowiedniej poduszki u małego dziecka prowadzi do tego, iż nie może się ono swobodnie poruszać. Tym samym mięśnie szyjne i grzbietowe nienaturalnie się napinają, a konsekwencją może być nawet asymetria główki. Małe dziecko nie potrafi także radzić sobie z usuwaniem przeszkód, dlatego poduszka może stać się dla niego nawet zagrożeniem życia, zwłaszcza jeśli lubi spać na brzuszku.

Nieco wyższą poduszkę możemy zastosować u niemowlaka jedynie w wyjątkowych sytuacjach, kiedy maluch ma problemy z oddychaniem. Przyczyną najczęściej jest katar. Wówczas zalecane jest ułożenie dziecka na poduszce, aby mogło swobodniej oddychać.

 

Zdrowy nawyk spania - od kiedy poduszka dla niemowlaka? 

Już od pierwszych dni życia dziecka należy wdrażać zdrowy nawyk spania. Należy zastosować poduszki ortopedyczne, które stworzone są z myślą o najmłodszych dzieciach. Która poduszka będzie najbardziej odpowiednia i bezpieczna? Która zapewni nie tylko komfortowy sen maluchowi, ale również zadba o kręgosłup i pozwoli uniknąć deformacji w obrębie główki?

W pierwszych miesiącach życia, dziecko bardzo wiele czasu spędza w pozycji leżącej. Łatwo może więc dojść do deformacji główki, dlatego wybór odpowiedniej poduszki jest tutaj istotny. Mimos to poduszka, która nie tylko chroni główkę dziecka, ale również pomaga zwalczać schorzenia, jakimi są plagiocefalia czy brachycefalia. Jej specjalistyczna konstrukcja sprawia, że zminimalizowany zostaje nacisk główki na podłoże, dlatego nie musimy pamiętać o ciągłej zmianie pozycji ciała dziecka w czasie snu. Zastosować możemy ją już w pierwszych dniach życia, zapewniając dziecku bezpieczny i komfortowy sen.

Mimos to poduszka dla najmłodszych, stworzona w nowoczesnej technologii trójwymiarowej z systemem aero 3D. Materiały w niej zastosowane są w pełni bezpieczne i antyalergiczne.

  • Jogo Designs dba o sen i bezpieczeństwo dziecka

Najmłodszym dzieciom specjaliści i lekarze polecają poduszkę ortopedyczną firmy Jogo. Najlepsze materiały użyte w produkcji i jej anatomiczny kształt, sprawiają, iż stosując poduszkę dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Poduszka nie tylko odciąża kręgosłup, chroni główkę przed deformacjami, ale również ma podwyższone boki, dlatego gwarantuje dziecku uzyskanie efektu przytulenia.

Poduszka Jogo stworzona jest z nowoczesnej termoelastycznej pianki, która idealnie, pod wpływem temperatury ciała dziecka, dopasowuje się do jego kształtu. Jogo to poduszki sprężyste, puszyste i miękkie, ponieważ wypełnione są najwyższej jakości kulkami z włókna silikonowego.

 

Poduszka dla nieco starszych dzieci

Kiedy dziecko ukończy drugi lub trzeci rok życia nadchodzi czas na zmianę poduszki. Jest to istotne, ponieważ zmieniają się rozmiary ciała, zaś kręgosłup jest na etapie intensywnego wzrostu. Kiedy więc maluch osiągnie wymaganą szerokość barku, pora wybrać inny model poduszki.

Sissel Bambini to poduszka dla nieco starszego dziecka – dwu, trzy latka. Stworzona jest z pianki visco – elastic, dlatego idealnie dopasowuje się do ciała malucha, spełnia wszystkie jego potrzeby, a w efekcie dba o zdrowie kręgosłupa i ogólne samopoczucie dziecka. Sissel Bambini zapewnia zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa w czasie snu, a dodatkowo odciąża mięśnie i zapobiega powstawaniu napięć.

  • Valde B8D

Valde B8D to również idealna propozycja pierwszej poduszki dziecka. Stworzona jest ona jedynie z naturalnych materiałów, antyalergicznych, dzięki czemu maluch spać może naprawdę bezpiecznie i komfortowo. Kiedy dziecko osiąga szerokość barków co najmniej 9 centymetrów wówczas Valde B8D staje się idealną propozycją.

Valde B8D została zaprojektowana w taki sposób, aby mogła profilaktycznie dbać o zdrowy rozwój kręgosłupa, ale równocześnie wspomagać proces rehabilitacji.  To świetna propozycja dla malucha, który szybko ją pokocha, ponieważ poszewka poduszki cechuje się mnogością barw, wzorów i kolorów.

Adekwatna troska o kręgosłup jest niezbędna w każdym wieku i na każdym etapie naszego życia. Prawidłowy nawyk spania należy jednak wyrabiać już wśród bardzo małych dzieci, dzięki temu w przyszłości unikniemy wszelkich problemów z kręgosłupem i bólu.

Sissel Bambini Valde B8d Mimos Jogo Designs
Omedika.pl
menu
kontakt
koszyk