Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Poduszki profilowane do spania – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Wbrew powszechnej opinii poduszki profilowane nie są dedykowane tylko tym osobom, które mają problemy z kręgosłupem. Coraz częściej po specjalistyczne propozycje sięgają również ci, dla których komfort snu jest niezwykle ważny. Z pewnością pomyślisz sobie, że to także pewien rodzaj profilaktyki, który będzie procentować w późniejszych latach. Z drugiej strony przecież nigdy nie jest za późno, by zadbać o zdrowie i komfort, szczególnie gdy żyjemy w stresie, pośpiechu i eksploatujemy ciało. Warto zwrócić również uwagę, że poduszki profilowane nie służą tylko i wyłącznie do spania, ale znajdziemy również propozycje do siedzenia czy też te, które sprawdzą się w samochodzie.

Dlaczego warto sięgać po poduszki profilowane?

Na dobrą sprawę w kategorii poduszek profilowanych znaleźć można cały szereg produktów w różnych kształtach i rozmiarach, które można doskonale dopasować do swoich preferencji. I właśnie to dopasowanie do ciała, ciężaru, pozycji staje się kluczowe. W efekcie może się okazać, że w jednym łóżku będą poduszki profilowane do spania w różnych kształtach i wymiarach. Każdy ma swoje preferencje, a ten element powinien szczególnie odpowiadać naszym preferencjom – indywidualnym potrzebom oczywiście. Przede wszystkim główną zaletą, jaką mają poduszki ortopedyczne jest to, że łagodzą bóle kręgosłupa poprzez odciążenie zbyt napiętych mięśni na skutek niewłaściwej postawy, stresu, pracy czy też długotrwałej podróży. W efekcie jest bardzo prawdopodobne, że nie zamienisz na inną dobrze dobranej poduszki. Będzie ona wymusza prawidłową pozycję ciała, a także odciąży zmęczone mięśnie. Modele do siedzenia coraz częściej wykorzystywane są w pracy, w samochodzie, podczas zajęć przy komputerze. Dzięki temu, że umożliwiają zachowanie ergonomicznej pozycji, znacząco wpływają na to, że plecy po prostu nie bolą. Poza tym że odciążą mięśnie, to również je wzmocnią i mają działanie rozluźniające, co przydaje się szczególnie wtedy, gdy daleko jedziesz lub też działasz w dużym napięciu.
 
 
PERDORMIRE DUAL CLIMA poduszka ergonomiczna
 

Jakie poduszki profilowane do spania wybrać?

Głównym zadaniem poduszek profilowanych do spania jest oczywiście zapewnienie odpowiedniej pozycji podczas snu. Z drugiej strony różnorodność wielkości i rozwiązań jest tak duża, że od samego przeglądania może się zakręcić w głowie. Warto pamiętać o tym, że ważne są kształty, rodzaj wypełnienia oraz jakość poszewki. To one wpływają na komfortowy odpoczynek. Dlatego właśnie poduszki profilowane muszą być dopasowane na przykład do najczęściej przyjmowanej pozycji podczas snu. W dużej mierze chodzi o to, by zapewnić podpór, a tym samym utrzymać neutralną pozycję kręgosłupa w odcinku szyjnym. W efekcie ciało nie będzie napięte, a sen staje się efektywny. To niezwykle istotne zarówno dla osób, które borykają się z różnymi problemami zdrowotnymi, jak i dla tych, którzy chcą zadbać o swój komfort oraz dokonują świadomych wyborów w zakresie profilaktyki.  Poza tym po poduszki profilowane sięgają również osoby, które cierpią na bezsenność lub chrapią. A to wystarczająco dobry argument, by sprezentować dopasowany model komuś bliskiemu.
 
SISSEL CLASSIC poduszka ortopedyczna
 
 

Jak dobrać poduszki profilowane?

Dobre poduszki profilowane do spania będą dopasowane do wagi, wzrostu oraz szerokości barków. Istotnym argumentem będzie również najczęściej przyjmowana pozycja podczas snu.  Osoby, które śpią na wznak powinny zdecydować się na niższe poduszki ortopedyczne do spania na plecach. Nie ma potrzeby, by miały one głębokie wycięcie. Zupełnie inaczej należy dobrać model, gdy lubimy spać na boku. Wówczas będziemy potrzebować produktu wyższego, który w taki sposób będzie podpierać głowę, by leżała ona poziomo w jednej linii z kręgosłupem. Wówczas unika się przeciążeń. Ortopedyczne poduszki do spania na boku mają bardzo charakterystyczny ergonomiczny kształt. Będzie on doskonale podpierać i głowę, i kark. Jeśli natomiast dalej będziesz odczuwać dolegliwości bólowe, sprawdź, czy nie potrzebujesz twardszego modelu. Choć fizjoterapeuci nie zalecają takiej pozycji, to dla wielu osób poduszki do spania na brzuchu takie jak będą doskonałym rozwiązaniem. Przede wszystkim dopasują się do kształtu ciała, a z drugiej strony minimalizować będą różnego rodzaju obciążenia i napięcia, a także zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza.
 
DR SAPPORO MAX PLUS poduszka ortopedyczna
 

Co wziąć pod uwagę przy wyborze poduszki profilowanej?

Poduszki profilowane najczęściej wypełnione są wysokoelastyczną pianką, która ugina się pod wpływem nacisku, a następnie szybko wraca do pierwotnego kształtu. Dzięki temu szybko dostosowuje się do zmiany pozycji ciała, a także nie odkształca się. Warto również zwrócić uwagę na jakość poszewki. Najlepiej by można było ją ściągnąć do prania, by była antyalergiczna, oddychająca i przyjemna w dotyku. Wszak będzie naszym najlepszym towarzyszem przez całą noc. W modzie są także produkty nasączone różnego rodzaju olejkami. Na przykład dodatek lawendy ułatwi zasypianie. Same poduszki profilowane warto dobrać również do budowy ciała. Im ona masywniejsza, tym wyższy model powinniśmy kupić. Oczywiście chodzi przede wszystkim o szerokość w barkach i to wówczas, gdy śpimy na boku. Poza tym istotnym argumentem jest również materac, na którym śpimy. Miękki będzie się mocniej zadbać, więc wpłynie to istotnie na wysokość samej poduszki.
 
 
MOLLYFLEX AZZURRO LAVANDA CLASSIC Poduszka ortopedyczna
 
Omedika.pl
menu
kontakt
koszyk