Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Kategorie
Skąd się bierze ból kręgosłupa podczas siedzenia?

Skąd się bierze ból kręgosłupa podczas siedzenia?

Przeciętny człowiek spędza na siedzeniu ponad połowę czasu w ciągu dnia. Dlaczego? Jest to najwygodniejsza pozycja, nie męczymy się przy tym tak jak na przykład podczas stania i możemy w jego trakcie robić inne rzeczy. Często oprócz siedzenia w domu czy w samochodzie, dochodzi do tego również praca przed komputerem. Taki tryb życia chcąc nie chcąc wywołuje bóle kręgosłupa, nawet u młodych osób. Skąd dokładnie bierze się ból kręgosłupa podczas siedzenia i jak mu zaradzić?

 

Przyczyny powstawania bólu

Istnieje naprawdę wiele przyczyn powstawania bólu kręgosłupa. Zazwyczaj wynikają one z nadwyrężenia lub naderwania mięśnia - wtedy mamy do czynienia z urazami mechanicznymi. Czasem ból może wynikać z podrażnienia nerwu. W sytuacjach, kiedy ból jest już naprawdę silny i uciążliwy, często mamy już prawie pewność, że chodzi o poważne i przewlekłe schorzenie kręgosłupa, na przykład spowodowane powstaniem guza czy zakażeniem. Wbrew pozorom ból może być także związany ze stresem - wtedy nasze mięśnie są skurczone i w okolicach pleców może powstać stan zapalny. Często takie bóle są niestety skutkiem nieprawidłowej pozycji, na przykład podczas spędzania kilku godzin przed komputerem.

 

Leczenie bólów kręgosłupa

Niestety nie ma jednego uniwersalnego sposobu na wyleczenie bólów kręgosłupa. Każdy z nas jest inny i ból u każdego wygląda trochę inaczej. Podczas leczenia schorzeń kręgosłupa najważniejsza jest na pewno aktywność fizyczna - kręgosłup nie lubi być długo w jednej pozycji - ważne więc jest, by się dużo ruszać. Warto uprawiać ćwiczenia wzmacniające plecy i rozciągające. Niestety często ból kręgosłupa idzie w parze z nadwagą. Jak wiadomo, nadwaga jest bardzo niezdrowa dla naszego organizmu i jest przyczyną wielu chorób - między innymi właśnie przewlekłych schorzeń kręgosłupa.

 

Ważne jest także dbanie o prawidłową postawę ciała - między innymi podczas siedzenia. Może w tym pomóc na przykład poduszka ortopedyczna do siedzenia. Sprawi ona, że ból pleców będzie mniejszy, a postawa prawidłowa. Specjalna poduszka do siedzenia zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia urazów czy przewlekłego bólu kręgosłupa. Taką poduszkę można zabrać ze sobą w każde miejsce - nada się ona zarówno w pracy - można ją położyć na krześle, jak i w salonie na kanapie. Kierowcy z pewnością docenią poduszkę lędźwiową do samochodu. Wiadomo - poduszka do siedzenia nigdy nie zastąpi aktywności fizycznej, ale może znacznie pomóc w utrzymaniu dobrej kondycji Twojego kręgosłupa. 

 

ARMEDICAL EXCLUSIVE SUPPORT 5344 poduszka ortopedyczna lędźwiowa

ARMEDICAL EXCLUSIVE SUPPORT 5344 poduszka ortopedyczna lędźwiowa

Omedika.pl
menu
kontakt
koszyk