Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zabawki manipulacyjne

Zabawki manipulacyjne to wszystkie zabawki, dzięki którym dziecko dowiaduje się, co się stanie, gdy coś wciśnie, przełoży, przekręci, przesunie, pociągnie, połączy… Gwarantują beztroską, przyjemną zabawę, a także wspierają rozwój nowych zdolności.

 

Zabawki manipulacyjne mają ogromny wpływ na rozwój inteligencji dziecka. Pozwalają mu odkryć różnego rodzaju zależności rządzące rzeczami i zjawiskami. Ćwiczą koncentrację, pozwalają uspokoić emocje, wspierają umiejętność logicznego myślenia, uczą zrozumienia powiązań między akcją i reakcją - a to już podstawy fizyki!

 

Zabawki manipulacyjne to również doskonały sposób na rozwijanie motoryki małej, która jest bardzo istotna w późniejszej nauce pisania. Wspaniale poprawiają koordynację ręka-oko, a także zachęcają do samodzielnych prób i działań. Kolejna cecha, która wyróżnia zabawki manipulacyjne to ich trwałość. Często są to zabawki drewniane, wykonane z ogromną starannością, które posłużą przez lata. Staną się ulubionymi gadżetami Twojej pociechy.

 

Przepraszamy, kategoria w przebudowie.

Najczęściej kupowane

Omedika.pl
menu
kontakt
koszyk