Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zwroty

 

Zwroty i wymiany

 

 

 

 

Krok 1


Zgłoś chęć odstąpienia od umowy do 14 dni od otrzymania przesyłki wypełniając poniższy formularz:

 

 FORMULARZ ON-LINE

 

lub skontaktuj się:
Mail: kontakt@omedika.pl
Infolinia: 32 445 73 17

Krok 2


Wyślij przesyłkę na podany
poniżej adres, dogodnym
dla Ciebie sposobem.

 

Omedika.pl - Omegasoft s.c.
ul. ks. bpa Bednorza 2a-6 Budynek D
40-384 Katowice
 

WAŻNE! 
Pamiętaj, aby towar odpowiednio zabezpieczyć. 
Oryginalne opakowanie towaru, nie stanowi zabezpieczenia.
Nie naklejaj nic na oryginalne opakowanie. 
Jeżeli nie posiadasz folii stretch, użyj  np. worka na śmieci.

Krok 3


Oczekuj na zwrot środków.
Przelew zostanie przesłany
na Twoje konto do 5 dni roboczych
od momentu otrzymania przez nas przesyłki.

 


Prawo odstąpienia od umowy

Mają Państwo prawo odstąpić od zawartej z Omegasoft umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas – Omegasoft s.c., ul. ks. bpa Bednorza 2A-6 Budynek D, 40-384 Katowice, tel. 32 445 73 17 lub email kontakt@omedika.pl – o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (np. pismo wysłane pocztą elektroniczną). Mogą Państwo skorzystać z przykładowego wzoru formularza odstąpienia od umowy. Dla zachowania terminu do odstąpienia od umowy wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

 

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od zawartej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia, innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku ze zwrotem płatności. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Proszę odesłać lub przekazać nam zakupiony towar na adres Omegasoft s.c. (ul. ks. bpa Bednorza 2A-6 Budynek D, 40-384 Katowice) niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Koszty zwrotu rzeczy pozostają po Państwa stronie. Zastrzegamy sobie prawo do nieprzyjmowania przesyłek za pobraniem.

 

Wyjątki od prawa odstąpienia od umowy

Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje Klientowi w przypadku umów, których przedmiotem są:

- Towary dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, których po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
- Towary wyprodukowane według specyfikacji Klienta lub służące zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.

 

Uwaga!

Ustawa o prawach konsumenta wskazuje, że konsument decydujący się na odstąpienie od umowy i zwrot towaru ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia jego charakteru, cech i funkcjonowania (art. 34 ust. 4). Oznacza to, że klient po otrzymaniu zamówionego towaru może sprawdzić jego wygląd, działanie, cechy, kompletność itp. w taki sposób, w jaki mógłby to zrobić w tradycyjnym sklepie stacjonarnym. Decydując się na odstąpienie od umowy i jego zwrot, konsument ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą (finansową) wobec sprzedawcy za zmniejszenie wartości rzeczy, będące następstwem działań wykraczających poza te, które są niezbędne do zapoznania się z zakupionym towarem.

Omedika.pl
menu
kontakt
koszyk