Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Kategorie

Czy jest sens kupować przewijak dla niemowlaka?

Niebawem nadejdzie ten dzień, w którym Twoja rodzina się powiększy – przywitacie nowego członka rodziny. Mały, słodki niemowlak wprowadzi zapewne wiele zamieszania w Twoje życie, ale także i sporo radości. W związku z jego pojawieniem się na świecie, zastanawiasz się jakie artykuły będą Wam niezbędne, a których koniecznie mieć nie musicie? Jedną z takich rzeczy jest na pewno przewijak dla niemowlaka.

 

Najpopularniejszy przewijak dla niemowlaka

Jak wygląda najbardziej popularny przewijak – czyli taki nakładany na łóżeczko - wie prawie każdy. To prostokątna leżanka z uniesionymi boczkami, najczęściej pokryta wodoodpornym materiałem. Niektóre przewijaki posiadają także specjalne poszewki bawełniane, które umilają Maluszkowi chwile spędzone na przewijaku (szczególnie, gdy leży na nim bez ubranka). Cztery nóżki blokują przewijak na łóżeczku, zapobiegając jego przesuwaniu się. Oczywiście taki przewijak możesz spokojnie położyć także na komodzie, stole czy też kanapie – wszędzie tam, gdzie będzie Ci wygodnie przewijać Maluszka.

 

Zalety korzystania z przewijaka

Pierwszą z zalet jest na pewno wodoodporny materiał – Maluszki nie potrafią kontrolować swoich potrzeb fizjologicznych i nawet podczas przewijania, może Wam się zdarzyć mała „powódź”. Korzystanie z przewijaka pozwoli Ci uniknąć czyszczenia łóżka czy kanapy – bo wodoodpornego materiału z łatwością usuniesz brzydko pachnące pozostałości. Kolejną zaletą jest po prostu wygoda – wszystko masz w zasięgu ręki, dziecko nie będzie Ci „uciekać”, a Twój kręgosłup nie będzie nadmiernie obciążony. Przewijak możesz schować np. obok lub na szafie, albo pod łóżkiem, dzięki czemu łatwo będzie Ci wkładać i wyciągać dziecko z łóżeczka, kiedy już podrośnie – bez „obijania” się o przewijak.

 

Czy warto kupić przewijak na łóżeczko?

Kolejny argumentem, który przemawia za zaopatrzeniem się w przewijak, jest zdecydowanie jego cena – w porównaniu do korzyści jakie oferuje, to bardzo mały wydatek – a znacząco ułatwia życie. Niby niej jest to wyprawkowy must have – można obejść się bez tego wynalazku. Jednak przy opiece nad małym dzieckiem, każde udogodnienie jest na wagę złota. I podobnie jest z przewijakiem – może się okazać, że będzie Wam towarzyszyć przez długi czas, pomagając sprawnie i szybko przewijać i przebierać dziecko.

Omedika.pl
menu
kontakt
koszyk