Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Kategorie
Kosmetyki naturalne - dlaczego powinniśmy je wybierać?

Kosmetyki naturalne - dlaczego powinniśmy je wybierać?

Co takiego mają w sobie kosmetyki naturalne, że stają się coraz częstszym wyborem coraz większej ilości Polaków? Czy rzeczywiście warto poświęcić kilka złotych więcej, aby używać produktów tego typu? Czy opłaca się odejść od swoich dotychczasowych nawyków, by odkryć właściwości i działanie naturalnych kosmetyków na własnej skórze?

 

Czym są kosmetyki naturalne?

Najprościej mówiąc to kosmetyki, które powstają w 100% ze składników naturalnych: roślinnych, zwierzęcych (np. wosk pszczeli) lub mineralnych. Surowce do produkcji tych kosmetyków powstają w procesie tłoczenia, ekstrakcji lub filtracji i pochodzą najczęściej z ekologicznych upraw, bez dodatków szkodliwej dla zdrowia chemii. Ten sposób przetwarzania sprawia, że nie ma tutaj mowy o utracie cennych witamin i wartości odżywczych.

 

Masz wrażliwą lub „trudną” skórę? To rozwiązanie dla Ciebie!

Niezależnie od tego jaką masz skórę jedno jest pewne – kosmetyki naturalne nie zrobią Ci krzywdy. Wręcz przeciwnie – może się okazać, że jako jedyne nie będą podrażniać ani wywoływać reakcji alergicznych. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku – jeśli wiesz, że masz uczulenie na któryś ze składników danego produktu – mimo, że jest on zdrowy i bezpieczny dla większości osób – dla Ciebie nie będzie odpowiednim rozwiązaniem. Jednak na rynku mamy dostępnych coraz więcej kosmetyków pozbawionych chemii, dlatego na pewno znajdziesz coś dla siebie. To właśnie naturalne i ekologiczne pochodzenie surowców sprawia, że produkty te nadają się także do pielęgnacji dziecięcej skóry – są delikatne i – co najważniejsze – skuteczne.

 

Powiedz „nie!” szkodliwej chemii!

To co znajdziemy w kosmetykach na marketowych półkach to prawdziwa tablica pierwiastków chemicznych. Często wydaje się nam, że skoro nie mamy żadnych reakcji widocznych na skórze, to produkt jest dla nas bezpieczny – nic bardziej mylnego. SLS’y, parabeny, PEG’i, konserwanty, formaldehyt – to tylko niektóre serwowane nam przez producentów – nie bójmy się tego nazwać – toksyczne i trujące substancje, mające negatywny wpływ na nasze zdrowie. Część z nich jest podejrzewana o działanie rakotwórcze, blokują dostęp powietrza do skóry – finalnie pozwalając na rozmnażanie bakterii, przyspieszają starzenie się skóry, niektóre przenikają do naszego wnętrza i pozostają w nim, bo organizm nie potrafi się ich pozbyć. Czy dla kilku złotych oszczędności, albo po prostu z naszej ludzkiej tendencji do wygody i szybkich zakupów bez czytania etykiet, warto aż tak ryzykować zdrowie i życie swoje oraz swoich bliskich?

 

Omedika.pl
menu
kontakt
koszyk