MIMOS M (Dawniej XXL) Poduszka ortopedyczna dla niemowląt

MIMOS M (Dawniej XXL) Poduszka ortopedyczna dla niemowląt
MIMOS M (Dawniej XXL) Poduszka ortopedyczna dla niemowląt
MIMOS M (Dawniej XXL) Poduszka ortopedyczna dla niemowląt
MIMOS M (Dawniej XXL) Poduszka ortopedyczna dla niemowląt
MIMOS M (Dawniej XXL) Poduszka ortopedyczna dla niemowląt
MIMOS M (Dawniej XXL) Poduszka ortopedyczna dla niemowląt
MIMOS M (Dawniej XXL) Poduszka ortopedyczna dla niemowląt
MIMOS M (Dawniej XXL) Poduszka ortopedyczna dla niemowląt
Mimos
275,00 zł
    Wysyłka ekspresowa
    Koszt dostawy od 0,00 zł
Ilość sztuk:

Opis produktu

Specyfikacja

Opinie

Opis produktu

Z poduszką MIMOS zapobiegniesz lub zniwelujesz już istniejące zniekształcenia główki Twojego Maleństwa. Podusia w rozmiarze M będzie idealna, gdy Twoja Pociecha znajdzie się w wieku od około 6 do 18 miesięcy.

 

Specjalna konstrukcja poduszki MIMOS, która zapobiega deformacjom i redukuje zniekształcenia główki Twojego dziecka.

Poduszka dla niemowląt MIMOS zaprojektowana została z myślą o prawidłowym kształtowaniu się główki noworodka. Została zbudowana z przepuszczających powietrze warstw - górnej i dolnej - wypełnionych milionami poliestrowych mikrofilamentów redukujących nacisk. Jej charakterystyczny profil – posiada specjalne wgłębienie, które utrzymuje główkę dziecka podczas snu w prawidłowej pozycji.

Poduszka umożliwia dziecku łatwe poruszanie głową i szyją , co redukuje także asymetrię mięśni. Już nie musisz dodatkowo poprawiać i układać głowy Twojego dziecka na boku, na którym ewidentnie nie lubi leżeć.

Poduszka dla noworodka MIMOS

 

Poduszka Mimos przepuszcza powietrze i zapewnia regulację termiczną

Materiały z jakich wykonano poduszkę MIMOS M są w 100% bezpieczne dla Twojego dziecka i w pełni hipoalergiczne. Dzianina dystansowa 3D to połączenie specjalnych materiałów zmniejszających aż o 400% nacisk główki Twojego dziecka na podłoże, na którym śpi. Poduszka MIMOS M dzięki swojej innowacyjnej konstrukcji aero 3D, w 94% wypełniona jest powietrzem, zapewniając Twojemu dziecku maksymalną wygodę i dopasowanie podczas snu.

Poduszka MIMOS M dzięki swojej otwartej, przepuszczającej powietrze ze wszystkich stron strukturze, pozwala oddychać skórze Twojego dziecka. Mikrofilamenty odprowadzają wilgoć i cyrkulują powietrze, zapewniając optymalny komfort termiczny, niezależnie od pory roku. 

Pamiętaj, aby nigdy nie przykrywać poduszki inną (niż oryginalną) poszewką, kocem czy narzutą – może to spowodować, że przepływ powietrza zostanie ograniczony, co stworzy bezpośrednie zagrożenie dla Twojego dziecka.

 

Skąd bierze się problem źle ukształtowanej główki u niemowląt?

Powodem nieprawidłowego kształtowania się główki dziecka jest z reguły układanie go na plecach w celu zapobiegania nagłej śmierci łóżeczkowej (S.I.D.S) i preferowanie przez Maluszka tylko jednej pozycji głowy do spania, co może objawiać się następującymi zniekształceniami: plagiocefalią, brachycefalią, dolichocefalię.

Istnieją także inne czynniki bezpośrednio związane z kształtowaniem się główki dziecka: poród, kręcz szyjny, który może przyczynić się do plagiocefalii. Same bujaczki, foteliki samochodowe i inne siedziska dla dzieci, powodują silny nacisk na kości delikatnej główki dziecka.

Konsekwencje nieprawidłowego rozwoju główki dziecka mogą być bardzo poważne, dlatego zaleca się profilaktykę i szybką reakcję w przypadku zauważenia niepokojących zmian. Syndrom Płaskiej Głowy Niemowlęcia nie jest oficjalnie uznany jako choroba, jednakże może bezpośrednio prowadzić, między innymi, do przesunięcia pnia czaszki, nierównego ułożenie szczęki, przesunięcia poziomu uszu, oczu czy też kości policzkowych.

 

Pediatrzy polecają poduszkę MIMOS M

Poduszka MIMOS M to specjalistyczny produkt medyczny klasy I, której działanie potwierdzają między innymi certyfikaty CE, TUV i EN71, świadczące o jej przyjaznym dla dziecka składzie i działaniu prozdrowotnym.

Regularne korzystanie z poduszki umożliwia naturalne zaokrąglenie się główki przy plagiocefalii, brachycefalii i dolichocefalii odpowiednio redukując nacisk wywierany podczas leżenia. Pamiętaj, aby każdą niepokojącą zmianę w wyglądzie główki dziecka skonsultować z lekarzem pediatrą.

 

Poduszka MIMOS M – jak dobrać właściwy rozmiar

Seria wygodnych poduszek MIMOS została stworzona z myślą o najmłodszych dzieciach. Rozmiar M będzie idealnie pasował do główki Twojego dziecka, jeżeli jej obwód wynosi od 42 do 49 cm. Z reguły odpowiada to przedziałowi od 6 do 18 miesiąca życia Maluszka.

 

Jak wybrać rozmiar poduszki Mimos?

 

 

Sterylnie zapakowana 

Podusia MIMOS M jest produktem sterylnym, specjalnego przeznaczenia medycznego. W związku z tym, tylko oryginalnie zapakowana może podlegać zwrotom lub wymianie.

Podusia bez folii ochronnej traktowana jest jako używana, bez prawa do zwrotu lub wymiany. 

 

Łatwe utrzymanie czystości

Podusię MIMOS M możesz prać w pralce w temperaturze do 30⁰C, a także delikatnie odwirować. Nie używaj wybielaczy, bo mogą zniszczyć delikatną strukturę materiału. Ważne, aby używać ponownie podusi dopiero, gdy zupełnie wyschnie, przy czym nie można suszyć jej w suszarce – mogłaby stracić swój wyprofilowany kształt. Warto podkreślić, ze poduszka nadaje się do recyklingu i nie zagraża środowisku naturalnemu.

Podusia bez poszewki może się szybko brudzić, co oznaczałoby konieczność jej częstego prania, uniemożliwiając dziecku wygodny i zdrowy sen przez okres jej suszenia. Dedykowaną i mięciutką poszewkę na poduszkę MIMOS M znajdziesz ”TUTAJ”

 

Specyfikacja

 

Wymiary 29,5 cm x 23 x cm x 5 cm
Skład wypełnienia Dzianina dystansowa 3D - 100% Poliester
Sposób czyszczenia    Poduszkę można prać w pralce w temp. 30° C 
Gwarancja 24 miesiące
Miejsce produkcji Hiszpania
Certyfikaty Oeko-Tex Standard 100, CE, TUV, EN71
Atesty DIN EN ISO 9237


 

Produkty polecane

Opinie

Imię:
Twoja ocena:
Wypełnij:
Opinię na temat tego produktu może dodać każdy użytkownik sklepu. Nie weryfikujemy, czy pochodzi ona od Klienta, który dokonał zakupu opiniowanego produktu. Opinia zostanie opublikowana po sprawdzeniu pod względem zgodności z zasadami zamieszczania opinii i jej zatwierdzeniu przez obsługę sklepu. Więcej informacji w Regulaminie.
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Omedika.pl
menu
kontakt
koszyk