MIMOS S (Dawniej XL) Poduszka ortopedyczna dla niemowląt

MIMOS S (Dawniej XL) Poduszka ortopedyczna dla niemowląt
MIMOS S (Dawniej XL) Poduszka ortopedyczna dla niemowląt
MIMOS S (Dawniej XL) Poduszka ortopedyczna dla niemowląt
MIMOS S (Dawniej XL) Poduszka ortopedyczna dla niemowląt
MIMOS S (Dawniej XL) Poduszka ortopedyczna dla niemowląt
MIMOS S (Dawniej XL) Poduszka ortopedyczna dla niemowląt
MIMOS S (Dawniej XL) Poduszka ortopedyczna dla niemowląt
MIMOS S (Dawniej XL) Poduszka ortopedyczna dla niemowląt
Mimos
275,00 zł
    Wysyłka ekspresowa
    Koszt dostawy od 0,00 zł
Ilość sztuk:

Opis produktu

Specyfikacja

Opinie

Opis produktu

Z poduszką MIMOS zapobiegniesz lub zniwelujesz już istniejące zniekształcenia główki Twojego Maleństwa. Podusia w rozmiarze S będzie idealna już od pierwszych dni życia.

 

Specjalna konstrukcja poduszki MIMOS, która zapobiega deformacjom i redukuje zniekształcenia główki Twojego dziecka.

Poduszka MIMOS zaprojektowana została z myślą o prawidłowym kształtowaniu się główki noworodka. Została zbudowana z przepuszczających powietrze warstw - górnej i dolnej - wypełnionych milionami poliestrowych mikrofilamentów redukujących nacisk. Jej charakterystyczny profil – posiada specjalne wgłębienie, które utrzymuje główkę dziecka podczas snu w prawidłowej pozycji.

Poduszka ortopedyczna dla niemowlaka umożliwia dziecku łatwe poruszanie głową i szyją, co redukuje także asymetrię mięśni. Już nie musisz dodatkowo poprawiać i układać głowy Twojego dziecka na boku, na którym ewidentnie nie lubi leżeć.

Poduszka dla noworodka MIMOS

 

Poduszka Mimos przepuszcza powietrze i zapewnia regulację termiczną

Materiały z jakich wykonano poduszkę MIMOS S są w 100% bezpieczne dla Twojego dziecka i w pełni hipoalergiczne. Dzianina dystansowa 3D to połączenie specjalnych materiałów zmniejszających aż o 400% nacisk główki Twojego dziecka na podłoże, na którym śpi. Poduszka MIMOS S dzięki swojej innowacyjnej konstrukcji aero 3D, w 94% wypełniona jest powietrzem, zapewniając Twojemu dziecku maksymalną wygodę i dopasowanie podczas snu.

Poduszka MIMOS S dzięki swojej otwartej, przepuszczającej powietrze ze wszystkich stron strukturze, pozwala oddychać skórze Twojego dziecka. Mikrofilamenty odprowadzają wilgoć i cyrkulują powietrze, zapewniając optymalny komfort termiczny, niezależnie od pory roku. 

Pamiętaj, aby nigdy nie przykrywać poduszki inną (niż oryginalną) poszewką, kocem czy narzutą – może to spowodować, że przepływ powietrza zostanie ograniczony, co stworzy bezpośrednie zagrożenie dla Twojego dziecka.

 

Skąd bierze się problem źle ukształtowanej główki u niemowląt?

Powodem nieprawidłowego kształtowania się główki dziecka jest z reguły układanie go na plecach w celu zapobiegania nagłej śmierci łóżeczkowej (S.I.D.S) i preferowanie przez Maluszka tylko jednej pozycji głowy do spania, co może objawiać się następującymi zniekształceniami: plagiocefalią, brachycefalią, dolichocefalię.

Istnieją także inne czynniki bezpośrednio związane z kształtowaniem się główki dziecka: poród, kręcz szyjny, który może przyczynić się do plagiocefalii. Same bujaczki, foteliki samochodowe i inne siedziska dla dzieci, powodują silny nacisk na kości delikatnej główki dziecka.

Konsekwencje nieprawidłowego rozwoju główki dziecka mogą być bardzo poważne, dlatego zaleca się profilaktykę i szybką reakcję w przypadku zauważenia niepokojących zmian. Syndrom Płaskiej Głowy Niemowlęcia nie jest oficjalnie uznany jako choroba, jednakże może bezpośrednio prowadzić, między innymi, do przesunięcia pnia czaszki, nierównego ułożenie szczęki, przesunięcia poziomu uszu, oczu czy też kości policzkowych.

 

Pediatrzy polecają poduszkę MIMOS S

Poduszka MIMOS S to specjalistyczny produkt medyczny klasy I, której działanie potwierdzają między innymi certyfikaty CE, TUV i EN71, świadczące o jej przyjaznym dla dziecka składzie i działaniu prozdrowotnym.

Regularne korzystanie z poduszki umożliwia naturalne zaokrąglenie się główki przy plagiocefalii, brachycefalii i dolichocefalii odpowiednio redukując nacisk wywierany podczas leżenia. Pamiętaj, aby każdą niepokojącą zmianę w wyglądzie główki dziecka skonsultować z lekarzem pediatrą.

 

Poduszka MIMOS S – jak dobrać właściwy rozmiar

Seria wygodnych poduszek MIMOS została stworzona z myślą o najmłodszych dzieciach. Rozmiar S będzie idealnie pasował do główki Twojego dziecka, jeżeli jej obwód wynosi od 36 do 46 cm. Poduszka może być stosowana już od pierwszego miesiąca życia Maluszka.

 

Jak dobrać rozmiar poduszki Mimos?

 

Sterylnie zapakowana

Podusia MIMOS S jest produktem sterylnym, specjalnego przeznaczenia medycznego. W związku z tym, tylko oryginalnie zapakowana może podlegać zwrotom lub wymianie. 

Podusia bez folii ochronnej traktowana jest jako używana, bez prawa do zwrotu lub wymiany. 

 

Łatwe utrzymanie czystości

Podusię MIMOS S możesz prać w pralce w temperaturze do 30⁰C, a także delikatnie odwirować. Nie używaj wybielaczy, bo mogą zniszczyć delikatną strukturę materiału. Ważne, aby używać ponownie podusi dopiero, gdy zupełnie wyschnie, przy czym nie można suszyć jej w suszarce – mogłaby stracić swój wyprofilowany kształt. Warto podkreślić, ze poduszka nadaje się do recyklingu i nie zagraża środowisku naturalnemu.

Podusia bez poszewki może się szybko brudzić, co oznaczałoby konieczność jej częstego prania, uniemożliwiając dziecku wygodny i zdrowy sen przez okres jej suszenia. Dedykowaną i mięciutką poszewkę na poduszkę MIMOS S znajdziesz ”TUTAJ”

Specyfikacja

Wymiary 28,5 cm x 22 x cm x 5 cm
Skład wypełnienia Dzianina dystansowa 3D - 100% Poliester
Sposób czyszczenia    Poduszkę można prać w pralce w temp. 30° C 
Gwarancja 24 miesiące
Miejsce produkcji Hiszpania
Certyfikaty Oeko-Tex Standard 100, CE, TUV, EN71
Atesty DIN EN ISO 9237

 

Produkty polecane

Opinie

Imię:
Twoja ocena:
Wypełnij:
Opinię na temat tego produktu może dodać każdy użytkownik sklepu. Nie weryfikujemy, czy pochodzi ona od Klienta, który dokonał zakupu opiniowanego produktu. Opinia zostanie opublikowana po sprawdzeniu pod względem zgodności z zasadami zamieszczania opinii i jej zatwierdzeniu przez obsługę sklepu. Więcej informacji w Regulaminie.
ocenaocenaocenaocenaocena
Izabela, 30 Styczeń 2023 (11:01)
Córka miała dość mocno spłaszczoną główkę z jednej strony. Uparcie polubiła sobie leżenie na jednej ze stron. Po 2-miesięcznym stosowaniu poduszki sytuacja znacznie się poprawiła. Główka jest już prawie w pełni ukształtowana prawidłowo. Teraz leży już na obu stronach. Córka nie miała problemu z leżeniem na poduszce. Ponadto leżenie na pleckach poprzez stosowanie poduszki Mimos S prawidłowo wpłynęło na symetrię ciała. Zdecydowanie polecam w przypadku problemów z niekształtną główką. :)
ocenaocenaocenaocenaocena
Szymon , 24 Styczeń 2023 (20:37)
Przy produkcji tej poduszki nikt nie wziął pod uwagę tego iż dziecko często kładąc głowę na tej poduszce (okolice lordozy sxyjnej)bardzo mocno obciąża otwory szyjne w których przebiega nerw błędny, który jak wiemy odpowiada za wiele niedogodności związanych z okresem niemowlęcym. Więc wcale nie uważam że jest to poduszka profilaktyczna dzieci,nie potrzebują żadnej poduszki.

Omedika.pl
menu
kontakt
koszyk