Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Poduszki ortopedyczne do spania na plecach

 


Jeżeli sypiasz przeważnie w pozycji na plecach, powinieneś wiedzieć, że Twoja poduszka nie powinna być zbyt wysoka.
Podczas spania na poduszce broda nie powinna zbliżać się do klatki piersiowej. Głowa nie może być również w nienaturalny sposób odchylona do tyłu,
a broda podniesiona wysoko do góry. Aby uniknąć błędów w wyborze odpowiedniej poduszki do spania na plecach, kieruj się następującymi wytycznymi:

 

Wysokość
dostosowana do wagi i budowy Twojego ciała 

 

Twardość
dostosowaną do Twojej wagi i twardości materaca

 

Kształt
dostosowany do Twoich potrzeb ortopedycznych

 

- Osoby niskie i o drobnej budowie powinny wybrać poduszki o maksymalnej wysokości 10 cm

 

- Osoby wysokie i o wyższej wadze powinny wybrać poduszki o maksymalnej wysokości 13 cm

- Jeżeli jesteś wysoką i postawną osobą, to wybierz poduszkę z pianki o wysokiej gęstości i dobrej wyporności (należy jednak pamiętać, że poduszka do spania na plecach nie może być za twarda). Z kolei osoby o drobnej sylwetce mogą wybierać poduszki bardziej miękkie i plastyczne – poddające się pod ciężarem ciała.

 

- Nie wybieraj poduszki o odwrotnym stopniu twardości niż posiadany materac.

 

- Pamiętaj, że poduszka ma być dla Ciebie wygodna, kieruj się również własnymi preferencjami.

- Wybierz poduszkę z wyraźnym lub delikatnym garbem ortopedycznym, jeżeli cierpisz z powodu dolegliwości odcinka szyjnego kręgosłupa.

 

- Jeżeli nie jesteś w stanie (z różnych przyczyn, np. urazów kręgosłupa) korzystać z poduszki profilowanej, wybierz poduszkę o klasycznym kształcie z pianki sprężystej lub memory. Jest to również bardzo dobra alternatywa dla osób bez dolegliwości, chcących spać zdrowo i wygodnie

 

 

Prawidłowo dobrana poduszka ortopedyczna do spania na plecach poprawia jakość i komfort snu, a także działa profilaktycznie i zdrowotnie, zapobiegając bólom kręgosłupa.

 


Copyright © 2011-2019 Omedika.pl