Rodzaje poduszek do spania w ciąży

Rodzaje poduszek do spania w ciąży

Poduszki do spania w ciąży polecane są przede wszystkim kobietom w trzecim trymestrze ciąży. Stosować je można jednak już od pierwszych tygodni ciąży, a nawet po narodzinach dziecka. Specjalna, ergonomiczna poduszka sprawia, że kobieta pozbywa się nieprzyjemnych dolegliwości, bóli a dzięki temu może spokojnie i komfortowo przespać całą noc, zaś rano budzić się pełna energii.

O tym, że sen w ciąży, bywa niekiedy uciążliwy, nie trzeba przekonywać żadnej kobiety. Trudno znaleźć sobie wygodną pozycję, skurcze łydek budzą nas w nocy, dlatego powinniśmy skorzystać z możliwości poduszki ciążowej. Dostosowana jest ona do wszystkich potrzeb kobiet spodziewających się dziecka, a przede wszystkim oddziałuje zdrowotnie zarówno na organizm matki jak i mającego narodzić się malucha.

 

Jaka poduszka do spania w ciąży?

Najważniejsze aby poduszka do spania w ciąży, którą będziemy stosować przez kolejnych dziewięć miesięcy była adekwatnie dobrana do potrzeb kobiety.

Niezwykle ważnym elementem na który trzeba zwrócić uwagę jest kształt poduszki. Produkty mają kształt liter J, U, czy też C, a także cyfr 7 i 9. Dzięki temu podpierają wszystkie najważniejsze części ciała: brzuch, nogi, plecy i głowę. Ciekawą propozycją jest model U, ponieważ zapewnia plecom podparcie nawet w czasie zmiany pozycji ciała. Poduszka otula całe ciało, sprawia, że śpimy wygodnie i komfortowo.

Wybierając poduszkę zwracamy również uwagę na jej rozmiar. Należy dopasować ją do swojego wzrostu, aby poduszka nie była za krótka. Przykładem może być poduszka Supermami, w kształcie cyfry 7, której długość sięga 135 centymetrów, jest ona odpowiednia dla kobiet, które mają przynajmniej 170 centymetrów wzrostu.
 

Poduszka ciążowa do spania - co wybrać?

Kolejnym kryterium wyboru poduszki powinien być materiał z jakiego została wykonana. Oczywiście zwracamy uwagę na materiały nie tylko przyjemne w dotyku, miękkie, ale przede wszystkim bezpieczne i stworzone z naturalnych surowców. Tkaniny powinny wyróżniać się certyfikatem, aby były bezpieczne zarówno dla kobiety, jak i jej dziecka.

 

Najlepsze rodzaje poduszek ciążowych:

Popularnym modelem poduszek do spania w ciąży jest model firmy Poofi o kształcie przypominającym cyfrę 9. Poduszka ta pieszczotliwie zwana jest dziewiątką, zaś jej największą zaletą jest to, że zapewnia podparcie całej linii ciała, a przede wszystkim brzuszka i pleców. Poduszka cechuje się dwiema strefami twardości:

  • Strefa miękka, która zapewnia komfort dla głowy, brzucha oraz pleców
  • Strefa twarda separuje nogi, a tym samym odciąża stawy biodrowe

Poduszka do spania w ciąży w kształcie litery 9 zapewnia  sen na lewym boku, a jest to szczególnie ważne w okresie ciąży. Jeżeli kobieta w ciąży śpi na lewym boku zapewnia sobie i dziecku lepszy dopływ krwi, oraz substancji pokarmowych. Poduszka zapewnia nam komfort wypoczynku, swobodę ruchów, a także umożliwia zmianę pozycji ciała na prawy bok i plecy.

  • Poduszka ciążowa U

Poduszka do spania w ciąży Supermami w kształcie litery U, wyróżnia się długością 139 cm. Jest to bardzo wygodna i komfortowa poduszka, dzięki której możemy cieszyć się doskonałym wypoczynkiem. Poduszki tego typu wykonane są z wysokiej jakości materiałów, bawełny, dzięki czemu są nie tylko przyjemne w dotyku ale również bezpieczna w użytkowaniu. Poduszka wypełniona jest włóknem silikonowym, dlatego znakomicie dostosowuje się do ciała.

Poduszka typu U znajdzie zastosowanie nie tylko w czasie ciąży, ale również po narodzinach dziecka i w czasie karmienia. Zapewnia doskonałe wsparcie głowy, kręgosłupa, dlatego nie tylko wygodnie odpoczywamy, ale również zapobiegamy bólom.

Poduszka do spania w ciąży Supermami typu 7 jest duża, komfortowa i bardzo wygodna. Jej długość wynosi 135 cm dlatego idealnie podpiera najważniejsze partie ciała. Poduszka typu 7 umożliwia spanie na boku, co ważne jest dla zdrowia i bezpieczeństwa przyszłej mamy jak i dziecka.

Poduszka typu 7 zapewnia nam wygodne ułożenie się do snu oraz komfortowy wypoczynek. Wspiera głowę, zaś jej krótszy bok podpiera plecy. Dłuższy koniec poduszki umieszcza się między kolanami, dzięki czemu odciąża stawy biodrowe. Regularnie stosując poduszkę ciążową typu 7 zapewniamy sobie zdrowy i komfortowy wypoczynek. Jeżeli zwiniemy poduszkę w rogala zapewnimy podparcie opuchniętym i zmęczonym nogom.

Dużą i komfortową poduszką do spania w ciąży jest poduszka typu C o długości około 115 cm. Poduszka zapewnia komfortowy sen na boku, co ważne jest przede w końcowym etapie ciąży, gdy rosnący brzuszek nieco przeszkadza.

Poduszka typu C zapewnia doskonałe wsparcie głowy i kręgosłupa. Dzięki temu, że cechuje się ergonomiczną budową, umożliwia odciążenie stawów biodrowych oraz zapewnienie prawidłowej pozycji ciała w czasie snu. Poduszka zapobiega bólom kręgosłupa oraz sprawia, że możemy porządnie i zdrowo wypocząć.

Warto zaznaczyć, że poduszka do spania w ciąży typu C daje również możliwość podparcia brzucha, ponieważ jej część środkowa jest nieco szersza. Jeżeli zwiniemy ją w rogal zapewni oparcie dla opuchniętych stóp. Poduszka typu C przyda się również w czasie karmienia dziecka, oraz będzie mu pomocna w nauce siadania.

  • Poduszka ciążowa J

Poduszka do spania w ciąży typu J wyróżnia się długością około 112 cm. Jest lekka i komfortowa w użyciu. Jeden koniec poduszki umieszczamy pod głową, zaś drugi lekko zaokrąglony umieszczamy między kolanami. Dzięki temu w czasie snu odpoczywa cały kręgosłup i stawy biodrowe. Dzięki tej budowie kręgosłup ułożony jest we właściwej pozycji, a dzięki temu unikamy bólów kręgosłupa.

Poduszka ciążowa J wspiera również rosnący brzuszek, zaś po urodzeniu dziecka przydatna jest w czasie karmienia. Co więcej, poduszka sprawdza się również jako pomoc, w chwili kiedy maluch uczy się siadać.

 

Poofi ciążowa kremowo-szara Super Mami U wzór scandi Super Mami C wzór grochy Super Mami 7 wzór koty

 

Polecamy również inne poradniki:

Jaki kształt poduszki ciążowej wybrać?

Jaka jest najlepsza poduszka do spania w ciąży?

Jak wybrać poduszkę do spania w ciąży

Poduszka ciążowa SuperMami

Jak spać w ciąży?

Omedika.pl
menu
kontakt
koszyk