KULIK SYSTEM nakładka na fotel samochodowy

KULIK SYSTEM nakładka na fotel samochodowy
KULIK SYSTEM nakładka na fotel samochodowy
KULIK SYSTEM nakładka na fotel samochodowy
KULIK SYSTEM nakładka na fotel samochodowy
KULIK SYSTEM nakładka na fotel samochodowy
KULIK SYSTEM nakładka na fotel samochodowy
Kulik System
399,00 zł
  Wysyłka ekspresowa
  Koszt dostawy od 0,00 zł
Kolor:
Czarny
Ilość sztuk:

Opis produktu

Specyfikacja

Opinie

Opis produktu

Masz już dość ciągłego bólu pleców, związanego z długimi godzinami spędzonymi za kierownicą? Charakter Twojej pracy wymaga od Ciebie prowadzenia samochodu przez kilka godzin dziennie? Twój kręgosłup daje o sobie znać, a Ty nie wiesz jak mu pomóc? Wypróbuj nakładkę na fotel samochodowy Kulik System® i ciesz się wygodnymi, a przede wszystkim bezbolesnymi podróżami.

 

Czy wiesz co się dzieje z Twoim kręgosłupem podczas podróży samochodem?

Wydawać by się mogło, że dla organizmu pozycja siedząca w samochodzie jest porównywalna do siedzenia w domu na krześle. Nic bardziej mylnego. Podczas podróży, kręgosłup skazany jest na nierówną walkę z ciągłymi drganiami i odchyleniami, związanymi z różnej jakości  nawierzchnią i zmianami kierunku jazdy. Mięśnie pozostają w ciągłym napięciu, a dodatkowym obciążeniem jest brak możliwości prawidłowego oparcia stóp na podłodze.

Nakładki na fotele samochodowe

 
Wszystkie te elementy mają bezpośredni wpływ na odczucie dyskomfortu i ogólne rozkojarzenie. Tak niesprzyjające plecom i prawidłowej koncentracji warunki zmuszają do częstych przerw, będąc bardzo często „złodziejem” cennego czasu.

 

 

Wyprofilowany kształt, który pozwoli Ci utrzymywać prawidłową postawę podczas jazdy

Dzięki nakładce Kulik System® fotel w każdym aucie będzie idealnie dopasowany do naturalnych krzywizn Twojego kręgosłupa, pozwalając Ci na wygodną podróż.  Już zawsze będziesz utrzymywać prawidłową postawę ciała, która zmniejszy odczucie zmęczenia. Stosując regularnie nakładkę Kulik System® pozbędziesz się uciążliwego bólu mięśni pleców, barków  i karku związanego z długimi godzinami spędzonymi w jednej pozycji w samochodzie – skutecznie ograniczy Ci możliwość garbienia się i utrzymywania nieprawidłowej postawy.

 

To z kolei ochroni Twoje kręgi przed mikrourazami związanymi z wstrząsami występującymi stale podczas jazdy – w zamian zafunduje Twoim przykręgosłupowym mięśniom delikatny i zdrowy masaż, a także zapewni zwiększony dopływ tlenu do Twoich płuc, serca i mózgu.

 

Nakładka na fotel samochodowy Kulik System na bolące plecy

 

Idealna dla kierowcy i pasażera

Niezależnie od tego czy jesteś kierowcą czy pasażerem, nakładka na fotel samochodowy Kulik System® zmieni jakość Twojego życia. Raz na zawsze pozbędziesz się uciążliwych dolegliwości kręgosłupa, bólu mięśni karku i barków spowodowanych jazdą samochodem. Wielogodzinna podróż nie będzie już dla Ciebie problemem.

 

 

Medycznie potwierdzone działanie profilaktyczne i rehabilitacyjne

Nakładka ochroni Twój kręgosłup przed pogłębianiem się już istniejących deformacji oraz stworzeniem kolejnych – zapobiegnie bólowi i powstawaniem zmian zwyrodnieniowych. Górna część nakładki wyeliminuje zmęczenie i naprężenie mięśni. Dolna część działa jak dodatkowy amortyzator – odciąża kręgosłup i pupę, przenosząc wstrząsy wywoływane jazdą samochodem na uda, dzięki czemu zapobiega powstawaniu mikrourazów kręgów.

 

Dodatkowe wgłębienia i kanaliki powietrzne zapobiegają przegrzaniu gruczołu krokowego działając wspierająco w leczeniu i profilaktyce chorób prostaty i hemoroidów. Nakładka Kulik System® to także nieoceniona pomoc w problemach z:

 • lumbago, 
 • rwą kulszową, 
 • nerwobólem międzyżebrowym,
 • zapaleniem nerwów międzyżebrowych, 
 • rwą barkową, 
 • zespołami bólowymi naczyniowo-ruchowymi (np. migrenami), 
 • zniekształceniami kręgosłupa, 
 • powiększoną kifozą, 
 • kręgozmykiem, 
 • zniekształceniami szyi,
 • zniekształceniami klatki piersiowej,
 • w niektórych chorobach zwyrodnieniowych stawów kręgosłupa.

 

 

Nakładka Kulik System dla kierowcy zawodowego

 

 

Jeszcze bardziej bezpieczna podróż

Podczas gwałtownego hamowania lub nieszczęśliwego zderzenia z innym pojazdem, nakładka Kulik System® zadziała jak dodatkowy hamulec bezpieczeństwa. Podczas jazdy Twoja pupa powinna być umieszczona w otworach na dolnej podkładce – w razie nagłego hamowania, to połączenie zadziała jak kotwice, które bardzo mocno ograniczą siłę wyrzucającą Twoje ciało w przód. Nakładka dodatkowo od spodu została pokryta specjalną pianką antypoślizgową, co celowo utrudnia jej przesuwanie, niezależnie od materiału, którym obito fotele.

 

 

Oddychające materiały dla zwiększenia Twojej wygody

Rehabilitacyjno – profilaktyczna nakładka Kulik System® zadba o Twój komfort termiczny – fotel nigdy nie będzie ani za ciepły ani za zimny. To wszystko spowodowane jest unikalną konstrukcją i użyciem materiałów przepuszczających powietrze – mających zdolność do dopasowania się do temperatury Twojego ciała i otoczenia. Z nakładką Kulik System® jazda samochodem o każdej porze roku będzie dla Ciebie przyjemnością.

 

 

Prosty montaż ułatwia użytkowanie

Nawet jeżeli często korzystasz z różnych samochodów korzystanie z nakładki Kulik System nie będzie dla Ciebie problem. Jej montaż jest bardzo prosty i zajmie Ci tylko chwilę:

 • górną część nakładki umieść na wysokości ok. 10 – 15 cm od siedziska, zwracając uwagę na jej wystające części – muszą się znajdować w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Umocuj wstępnie nakładkę paskiem za zagłówkiem fotela, tak aby węższa jej część znalazła się między łopatkami. Całość napręż wykorzystując do tego celu dolne taśmy i przeciągnij je w miejscu łączenia oparcia i siedzenia – mocno naciągnij i zapnij. Górna część powinna jak najmocniej przylegać do oparcia fotela. Taki montaż pozwala Ci na dostosowanie nakładki do Twojego wzrostu.
 • dolną część nakładki umieść na siedzisku, wycięciami pod guzy kulszowe (czyli dwie wyczuwalne kości Twojej pupy) jak najbliżej oparcia fotela. 

 

Pamiętaj, że naprawdę mocne naciągnięcie taśm mocujących zagwarantuje Ci stabilność i prawidłowe działanie nakładki.

 

Kulik System nakładka na fotel kierowcy

 

Łatwo utrzymasz nakładkę w czystości

Chroń nakładkę Kulik System® przed bezpośrednim wpływem warunków atmosferycznych i zamoczeniem. Gdy na zewnątrz panują bardzo wysokie lub bardzo niskie temperatury, po opuszczeniu samochodu odwracaj siedzisko spodnią częścią do góry. Nakładkę możesz czyścić ręcznie, dostępnymi na rynku środkami chemicznymi, w temperaturze nie wyższej niż 30°C. Aby jak najdłużej cieszyć się jej prozdrowotnym działaniem, przed ponownym użyciem  wysusz ją w temperaturze pokojowej.

Specyfikacja

 

 

Wymiary części dolnej

 

szerokość 41 cm, długość 38, wysokość 3 cm ( +/- 1 cm)

 

Wymiary części górnej

 

szerokość 46 cm, długość 50, wysokość 3 cm ( +/- 1 cm)

 

Skład

 

Wysokiej klasy materiał tapicerski, szermeza, pianka poliuretanowa (samogasnąca, wysokoelastyczna, paroprzepuszczalna), taśma elastyczna, guma wysokiej jakości, klamry spinające, regulatory.

 

 

 

 

Zalecenia

 

 

 

Prostata, hemoroidy, lumbago, zespoły bólowo - korzeniowe (rwa kulszowa, nerwoból międzyżebrowy i zapalenie nerwów międzyżebrowych, rwa barkowa), zespoły bólowe naczyniowo-ruchowe (np. migreny), zniekształcenia kręgosłupa (plecy okrągłe), powiększona kifoza, kręgozmyk, zniekształcenia szyi, zniekształcenia klatki piersiowej (klatka piersiowa lejkowata, klatka piersiowa kurza), w niektórych chorobach zwyrodnieniowych stawów kręgosłupa. Profilaktycznie zalecana osobom chcącym uniknąć dolegliwości bólowych i zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa
Przeciwwskazania

 

Uczulenie na którykolwiek ze składników produktu, skolioza patologiczna, skolioza strukturalna trzeciego stopnia, powiększona lordoza. Przy zniesionej kifozie należy używać tylko siedziska. Osobom mającym inne schorzenia kręgosłupa lub w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości zaleca się konsultacje u lekarza specjalisty lub chiropraktyka.

 

Przeciwwskazania dla kobiet
w ciąży

Brak

Wpływ na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi i sprawność psychofizyczną

 

Bardzo dobry

 

Zalecany czas stosowania

Bez ograniczeń

Efekty uboczne

Nie stwierdzono

Ograniczenia kontaktu z ciałem

Brak

Sposób czyszczenia i suszenia

Czyścić ręcznie środkami chemicznymi powszechnego użytku, w temperaturze nie wyższej niż 30°C, suszyć w temperaturze pokojowej

Odporność na zmienne warunki środowiska

Chronić przed bezpośrednim wpływem warunków zewnętrznych (zamoczenie, wystawianie na słońce, długotrwały wpływ mrozu). Po wyjściu z samochodu przy wysokich i niskich temperaturach, zaleca się odwracanie siedziska spodnią częścią do góry.

Gwarancja

12 miesięcy

Wyrób medyczny. Deklaracja zgodności

Zgodna z ustawą z dn. 20 kwietnia 2004 r. o wyrobach medycznych, klasy I, reguła 1

 

Produkty polecane

Opinie

Imię:
Twoja ocena:
Wypełnij:
Opinię na temat tego produktu może dodać każdy użytkownik sklepu. Nie weryfikujemy, czy pochodzi ona od Klienta, który dokonał zakupu opiniowanego produktu. Opinia zostanie opublikowana po sprawdzeniu pod względem zgodności z zasadami zamieszczania opinii i jej zatwierdzeniu przez obsługę sklepu. Więcej informacji w Regulaminie.
ocenaocenaocenaocenaocena
Marcin, 14 Październik 2019 (12:16)
Wszystko spoko i bez problemów, generalnie produkt robi to, co powinien, spełnia swoje przeznaczenie
ocenaocenaocenaocenaocena
ZaWiJas, 14 Lipiec 2019 (12:16)
Podkładkę kupiłam dla taty, który od lat narzeka na bóle kręgosłupa, a można powiedzieć, że mieszka w samochodzie. Rzetelnej oceny produktu zamieścić nie mogę. Jednak zarówno on, jak i mój brat po dwóch tygodniach użytkowania orzekli, że jest wygodniej. Mam nadzieję, że w dalszej perspektywie stwierdzą, że rzeczywiście podkładka niweluje bóle pleców.

Omedika.pl
menu
kontakt
koszyk