Kulik System Nakładka na fotel samochodowy

Cena: 305,00 zł
  24hW magazynie. Wysyłka do 24h
  koszt dostawyKoszt dostawy od 0,00 zł

Kolor:
Czarny
Ilość:

Opis produktu

Zastosowanie nakładki na fotel samochodowy Kulik sprawia, że intuicyjnie utrzymujemy poprawną postawę. Wstrząsy, które powstają w podwoziu samochodu nie wywołują mikrourazów kręgów, ponieważ kręgosłup jest obciążany anatomicznie, a więc nie jest przeciążany. Dodatkowo odpoczywają mięśnie kręgosłupa kierowcy, ponieważ przy prawidłowej sylwetce nie są one nadmiernie obciążane. Odpowiednie zamontowanie zestawu na siedzeniu samochodu przyczynia się do nieświadomego cofania przez siedzącego guzów kulszowych w kierunku oparcia fotela i elastyczną pracę kręgosłupa na odcinku łuku lędźwiowego.


Jak umieścić zestaw Kulik na fotelu samochodowym:

Nakładka rehabilitacyjna na fotel samochodowy składa się z 2 części: 1 mocowanej na siedzisku oraz 1 umieszczanej na oparciu.

Górną część wstępnie mocujemy paskiem (z klamrą regulacyjną) za zagłówkiem fotela, a następnie mocujemy drugim paskiem środkową część obejmując fotel w połowie wysokości oparcia. Naprężamy część górną dolnymi taśmami przechodzącymi na styku oparcia i siedziska i zapinamy je za oparciem na wysokości jego dolnej części.

Element profilaktyczno-rehabilitacyjny – siedzisko – umieszczamy dołkami pod guzy kulszowe możliwie najdalej w kierunku oparcia fotela. Guzy kulszowe miednicy powinny znajdować się w dołkach elementu ułożonego na siedzisku fotela. Siedząc na fotelu w postawie wyprostowanej w łuku lordozy lędźwiowej umieszczamy element górny węższą częścią do góry na wysokości zwężenia międzyłopatkowego. W zależności od budowy ciała i wygięcia łuku lordozy lędźwiowej mamy możliwość przemieszczenia na taśmach elementu górnego do pozycji, która wymusza przyjęcie fizjologicznego kształtu kręgosłupa.
 

Nakładka KULIK SYSTEM na fotel samochodowy

Część górna:

 • daje podparcie dla lędźwiowego odcinka kręgosłupa,

 • przeciwdziała garbieniu się wspomagając utrzymanie kręgosłupa
  w prawidłowej pozycji,

 • stymuluje niewielkie zmiany pozycji  kręgosłupa w czasie
  jazdy przeciwdziałając jego zastaniu

 • zadaniem profilu pionowego jest podparcie kręgosłupa aż do wysokości kręgów piersiowych oraz stymulacja niewielkich zmian pozycji ciała podczas jazdy (siedzenie dynamiczne).

Część dolna:

 • dzięki otworom na guzy kulszowe drgania i  wstrząsy nie są przenoszone z miednicy na cały kręgosłup,

 • specjalne kanały odpowietrzające oraz wgłębienia nie dopuszczają do podgrzania gruczołu krokowego,

 • specjalna powłoka antypoślizgowa, którą pokryty jest spód siedziska, zapobiega przemieszczaniu się nakładki podczas jazdy oraz zmniejsza siłę wyrzutu z fotela w razie nagłego hamowania (ochrona stawów kolanowych).

 


 

Firma KULIK-SYSTEM powstała na bazie Gabinetu Terapii Manualnej wybitnego terapeuty manualnego Eugeniusza Kulika. Dziesiątki tysięcy pacjentów, którzy poddali się zabiegom w  gabinecie rehabilitacji kręgosłupa, dziś może żyć bez bólu i cierpienia – to właśnie dzięki nim, ich listom i opiniom, powstały nowatorskie, wybiegające poza dotychczasowe osiągnięcia medycyny Rehabilitacyjne Produkty Medyczne KULIK-SYSTEM, zapobiegające i leczące schorzenia i choroby kręgosłupa.

Wyjątkowa wiedza, umiejętności i doświadczenie chiropraktyczne twórcy systemu oraz powstałe na tej bazie jego wynalazki, zdobyły uznanie nie tylko wśród tych, którzy mieli problemy z chorobami i schorzeniami kręgosłupa, ale również wśród wybitnych osobistości świata medycyny.

KULIK-SYSTEM jest wyłącznym producentem produktów profilaktyki schorzeń kręgosłupa, które w dbałości o jakość i dobro użytkowników są chronione zastrzeżeniem patentowym na rynku. Ich idealny i unikalny kształt, zastosowanie i efekt działania od kilku lat kojarzą się z poczuciem komfortu i niezawodnością, a w niezliczonych przypadkach z powrotem do normalnego życia. Wyjątkowa skuteczność  w zwalczaniu chorób kręgosłupa, bierze się z ogromnego doświadczenia ich twórcy, wybitnego chiropraktyka Eugeniusza Kulika, od lat prowadzącego salony masażu i terapii manualnej.

KULIK-SYSTEM systematycznie powiększa grono swoich przyjaciół, wśród których są zadowoleni pacjenci i klienci, partnerzy w biznesie oraz osoby propagujące SYSTEM i rehabilitację przy jego zastosowaniu poprzez społeczną reklamę medialną w kraju i za granicą. Opinie znanych osób z różnych dziedzin medycyny oraz firm i instytucji, które sprawdziły skuteczność terapii schorzeń kręgosłupa pana Eugeniusza Kulika oraz efekt działania rehabilitacyjnego jego produktów, potwierdzają wiarygodność firmy na każdym kroku.

 


Omedika
Copyright © 2011-2017 Omedika.pl - Omegasoft sc | ul. ks. bpa Bednorza 2a-6, Budynek C. 40-384 Katowice
Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celu informacyjnym.
Zawartość 'Omedika' stanowi zaproszenie do składania ofert.