Kulik System Nakładka na fotel samochodowy

Cena: 305,00 zł
  24hW magazynie. Wysyłka do 24h
  koszt dostawyKoszt dostawy od 0,00 zł

Kolor:
Czarny
Ilość:

Opis produktu

Nakładka na fotel samochodowy KULIK SYSTEM

zapewnia najwyższy komfort i prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas jazdy samochodem.


Cechy Nakładka na fotel samochodowy System Kulik

Cechy

Zadaniem nakładki na fotel samochodowy Kulik System jest wyeliminowanie naprężenia i zmęczenia mięśni poprzez utrzymanie kręgosłupa w fizjologicznej (naturalnej) pozycji oraz zapobieganie powstawaniu bólu i urazów. Nakładka amortyzuje również wstrząsy, które mogą prowadzić do mikrourazów kręgów.

Zastosowanie nakładki na fotel samochodowy Kulik System sprawia, że kierowca lub pasażer intuicyjnie utrzymuje poprawną postawę podczas jazdy, dzięki temu kręgosłup i jego mięśnie odpoczywają i nie są dodatkowo obciążane. Odpowiednie zamontowanie zestawu na siedzeniu fotela przyczynia się do nieświadomego cofania przez siedzącego guzów kulszowych w kierunku oparcia fotela i elastyczną pracę kręgosłupa na odcinku łuku lędźwiowego.

 

Profilaktyczno-rehabilitacyjna nakładka na fotel samochodowy firmy Kulik System składa się z dwóch elementów: część górna, zakładana na oparcie fotela kierowcy oraz część dolna, nakładana na siedzisko fotela. Oba elementy zostały stworzone w oparciu o nowatorski system, zapewniający użytkownikowi najwyższy komfort podczas jazdy.

Nakładka KULIK SYSTEM na fotel samochodowy

Część górna:

 • daje podparcie dla lędźwiowego odcinka kręgosłupa,

 • przeciwdziała garbieniu się wspomagając utrzymanie kręgosłupa
  w prawidłowej pozycji,

 • stymuluje niewielkie zmiany pozycji  kręgosłupa w czasie
  jazdy przeciwdziałając jego zastaniu

 • zadaniem profilu pionowego jest podparcie kręgosłupa aż do wysokości kręgów piersiowych oraz stymulacja niewielkich zmian pozycji ciała podczas jazdy (siedzenie dynamiczne).

Część dolna:

 • dzięki otworom na guzy kulszowe drgania i  wstrząsy nie są przenoszone z miednicy na cały kręgosłup,

 • specjalne kanały odpowietrzające oraz wgłębienia nie dopuszczają do podgrzania gruczołu krokowego,

 • specjalna powłoka antypoślizgowa, którą pokryty jest spód siedziska, zapobiega przemieszczaniu się nakładki podczas jazdy oraz zmniejsza siłę wyrzutu z fotela w razie nagłego hamowania (ochrona stawów kolanowych).

dla kogo? Nakładka na fotel samochodowy System Kulik

Dla kogo?

Nakładka na fotel samochodowy Kulik System przeznaczona jest dla osób chcących uniknąć dolegliwości bólowych i zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa.

Nakładka zalecana jest w szczególności osobom cierpiącym z powodu: problemów z prostatą, hemoroidami, lumbago, rwą kulszową, rwą barkową, nerwobólem międzyżebrowym i zapaleniem nerwów międzyżebrowych. Zalecana jest również w przypadku migren, zniekształceń klatki piersiowej, zniekształceń szyi oraz w niektórych chorobach zwyrodnieniowych stawów kręgosłupa.

Materiały i wykonanie Nakładka na fotel samochodowy System Kulik

Materiały i wykonanie

Nakładka System Kulik została wykonana z wysokiej klasy materiału tapicerskiego, szermezy oraz wysokoelastycznej pianki poliuretanowej samogasnącej i paroprzepuszczalnej. Nakładka może być czyszczona ręcznie i powierzchniowo. Należy suszyć w temp. pokojowej.

 

Jak umieścić zestaw Kulik na fotelu samochodowym:

Nakładka rehabilitacyjna na fotel samochodowy składa się z 2 części: 1 mocowanej na siedzisku oraz 1 umieszczanej na oparciu.

Górną część wstępnie mocujemy paskiem (z klamrą regulacyjną) za zagłówkiem fotela, a następnie mocujemy drugim paskiem środkową część obejmując fotel w połowie wysokości oparcia. Naprężamy część górną dolnymi taśmami przechodzącymi na styku oparcia i siedziska i zapinamy je za oparciem na wysokości jego dolnej części.

Element profilaktyczno-rehabilitacyjny – siedzisko – umieszczamy dołkami pod guzy kulszowe możliwie najdalej w kierunku oparcia fotela. Guzy kulszowe miednicy powinny znajdować się w dołkach elementu ułożonego na siedzisku fotela.

Siedząc na fotelu w postawie wyprostowanej w łuku lordozy lędźwiowej umieszczamy element górny węższą częścią do góry na wysokości zwężenia międzyłopatkowego. W zależności od budowy ciała i wygięcia łuku lordozy lędźwiowej mamy możliwość przemieszczenia na taśmach elementu górnego do pozycji, która wymusza przyjęcie fizjologicznego kształtu kręgosłupa.

Wymiary Nakładka na fotel samochodowy System Kulik

Wymiary

Część dolna: szerokość 41 cm, długość 38, wysokość 3 cm ( +/- 1 cm)
Część górna: szerokość 46 cm, długość 50, wysokość 3 cm ( +/- 1 cm)

Nakładka na fotel samochodowy System Kulik to produkt polski

Miejsce produkcji

Wyprodukowano w Polsce.

Gwarancja Nakładka na fotel samochodowy System Kulik

Gwarancja

Producent udziela rocznej gwarancji.
Gwarancja obejmuje wady ukryte, wynikające z winy producenta.
Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych i wad powstałych w wyniku niewłaściwego użytkowania produktu.
Reklamacje w oparciu o gwarancję realizowane są na podstawie kopii dowodu zakupu w miejscu nabycia.

 

 

 


 

Firma KULIK-SYSTEM powstała na bazie Gabinetu Terapii Manualnej wybitnego terapeuty manualnego Eugeniusza Kulika. Dziesiątki tysięcy pacjentów, którzy poddali się zabiegom w  gabinecie rehabilitacji kręgosłupa, dziś może żyć bez bólu i cierpienia – to właśnie dzięki nim, ich listom i opiniom, powstały nowatorskie, wybiegające poza dotychczasowe osiągnięcia medycyny Rehabilitacyjne Produkty Medyczne KULIK-SYSTEM, zapobiegające i leczące schorzenia i choroby kręgosłupa.

Wyjątkowa wiedza, umiejętności i doświadczenie chiropraktyczne twórcy systemu oraz powstałe na tej bazie jego wynalazki, zdobyły uznanie nie tylko wśród tych, którzy mieli problemy z chorobami i schorzeniami kręgosłupa, ale również wśród wybitnych osobistości świata medycyny.

KULIK-SYSTEM jest wyłącznym producentem produktów profilaktyki schorzeń kręgosłupa, które w dbałości o jakość i dobro użytkowników są chronione zastrzeżeniem patentowym na rynku. Ich idealny i unikalny kształt, zastosowanie i efekt działania od kilku lat kojarzą się z poczuciem komfortu i niezawodnością, a w niezliczonych przypadkach z powrotem do normalnego życia. Wyjątkowa skuteczność  w zwalczaniu chorób kręgosłupa, bierze się z ogromnego doświadczenia ich twórcy, wybitnego chiropraktyka Eugeniusza Kulika, od lat prowadzącego salony masażu i terapii manualnej.

KULIK-SYSTEM systematycznie powiększa grono swoich przyjaciół, wśród których są zadowoleni pacjenci i klienci, partnerzy w biznesie oraz osoby propagujące SYSTEM i rehabilitację przy jego zastosowaniu poprzez społeczną reklamę medialną w kraju i za granicą. Opinie znanych osób z różnych dziedzin medycyny oraz firm i instytucji, które sprawdziły skuteczność terapii schorzeń kręgosłupa pana Eugeniusza Kulika oraz efekt działania rehabilitacyjnego jego produktów, potwierdzają wiarygodność firmy na każdym kroku.

 


Omedika
Copyright © 2011-2018 Omedika.pl - Omegasoft sc | ul. ks. bpa Bednorza 2a-6, Budynek C. 40-384 Katowice
Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celu informacyjnym.
Zawartość 'Omedika' stanowi zaproszenie do składania ofert.